Domácí tým začal velkým náporem, který vygradoval po sedmi minutách. Zahradník vyhrál buly pro Obdržálka a ten se z první od modré trefil přesně k tyči Sáblíkovy branky. Za necelou minutu ale zůstal před domácí brankou osamocen Jan Bauer a začínalo se znovu.


Třebíčští se z vedoucí branky radovali v první třetině ještě jednou – a znovu to bylo po spolupráci elitní pětky. Zahradník vyhrál vhazování pro změnu pro Trončinského, jenž před odkrytou branku ideálně vybídl ke skórování Čecha.


„První dva góly padly po nacvičených signálech okamžitě po vyhraném buly, kdy je důležité rozestavení hráčů. Pokud vhazování vyhrajete dobře, okamžitě je z toho šance. A svoji roli tentokrát zvládli i střelci,“ pochvaloval si vydařené standardní situace třebíčský trenér Kamil Pokorný.
Jeho tým si rozhodující náskok vybudoval v prostřední části, ve které nejenže dal díky Nahodilovi, Rákosovi a Sojčíkovi tři branky, ale přestál i dlouhé oslabení ve třech.


„Po zkušenosti s Kadaní, kdy jsme vedli 5:1 a dostali jsme góly v přesilovce pět na tři a následné pět na čtyři, bylo pro naši psychiku hrozně důležité, že jsme se ubránili,“ vypíchl klíčový moment Pokorný.


Mostecké ambice pak na začátku třetí části srazil ještě o patro níž sváteční střelec Sláma a domácí vedli už o pět branek. Z jejich náskoku nakonec Severočeši dva góly umazali, ale víc už jim srdnatě bojující domácí nepovolili.


„Klukům musím poděkovat, protože tam byla znovu vidět bojovnost a nasazení stejně jako v zápase s Benátkami. Mám trochu pocit, že když se hráči kouknou na soupisku a vidí, že přijede osm devět hráčů z extraligy, víc se semknou a jako by se chtěli víc ukázat,“ konstatoval Pokorný.

TŘEBÍČ – MOST 6:3

Branky a nahrávky: 8. Obdržálek (Zahradník), 16. Čech (Trončinský, Zahradník), 23. Nahodil (Trončinský, Stejskal), 26. Rákos (Kaláb), 35. Sojčík (Přibyl), 44. Sláma (Kundela) – 8. Jan Bauer (Stříteský, Dej), 45. Černý (Dej), 57. Budínský (Poživil, Šinkovič). Rozhodčí: Jílek – Brejcha, Šmíd. Vyloučení: 6:4, navíc Rákos (Třebíč) 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 1080. Třetiny: 2:1, 3:0, 1:2.

Třebíč: Lev – Hrbáček, Trončinský, Sedláček, Kaláb, Flamík, Havran, Bulička, Sláma – Čech, Zahradník, Obdržálek – V. Burian, Nahodil, Stejskal – Staněk, Rákos, Sojčík – Přibyl, Kundela, J. Burian.

Most: Sáblík – Charousek, Hlubuček, Černý, Stříteský, Poživil, Lomička, Nosek, Panuška – Bednařík, Heinisch, Machulda – Dej, Jakub Bauer, Jan Bauer – Šinkovič, Budínský, Zucker – Zima, Nedrba, Havlůj.

MARTIN MUTL