Třebíč vyhrála pět z posledních šesti utkání, proti Benátkám navíc nastoupila s cenným skalpem Jihlavy ve středečním derby.

Očekávaných dalších hodů se ale šestnáct stovek fanoušků nedočkalo. Hráčům Slavie sobotní zápas vůbec nevyšel, což rozladilo i trenéra týmu Kamila Pokorného. „Jsem zklamaný. Jak z výsledku, tak i z předvedené hry. Z naší strany to byla zbabělá hra," uvedl domácí kouč na tiskovce po utkání.

Hosté vyčkávali, s čím na ně domácí favorit vyrukuje. Horáci toho ale moc nevymysleli, takže se servírovala spíše hokejová nuda.

Domácím nevycházela ani hra v přesilovkách, kterých měli dostatek, ale nakládali s nimi prachbídně. „Neporvali jsme se o to v útoku," viděl Pokorný. „Nešli jsme do prostoru před brankou, nikdo nevzal odpovědnost ke střelbě."

Nebylo proto divu, že skóre otevřel v polovině zápasu hostující Havlín ranou od modré. Brankou do šatny mohl kontrovat Kraut při sólovém úniku v oslabení, ale na gólmana Lukáše nevyzrál.

Přes enormní snahu v posledním dějství se Třebíč k vyrovnání nepropracovala. Naopak, v předposlední minutě inkasovala do prázdné branky při power-play.

Vondráček sice ještě zaznamenal čestný úspěch Třebíče, na vyrovnání už ale nezbýval dostatek času. „Výhra z Jihlavy přišla vniveč," uvedl v rozhovoru pro klubové stránky Jakub Čuřík. „Určitě jsme to nepodcenili, ale chyběla nám šťáva," uzavřel další domácí nevydařený duel třebíčský útočník.