TŘEBÍČ – ÚSTÍ N. L. 4:3 sn

Hokejisté Třebíče v první čtvrtině základní části spíše tápali, ale v té druhé se jejich výkonnost prudce zvedla a výbornou formu si přenesli i do té třetí. S ústeckým Slovanem to byla jejich čtvrtá výhra v řadě, z posledních devíti duelů se pak radovali hned osmkrát. Selhali akorát při porážce 9:0 v Prostějově.

„Chtěl bych poděkovat klukům, za povedenou třízápasovou sérii domácích zápasů. Ze tří zápasů jsme získali osm bodů a dostali jsme se do elitní osmičky tabulky. Byl to náš cíl, který jsme splnili. Naším dalším cílem je udržet se v elitní osmičce až do konce základní části,“ uvedl po zápase pro klubový web trenér Martin Sobotka.

Samotný zápas začali domácí hokejisté aktivně, ale do vedení se dostali až v desáté minutě. To Jan Wasserbauer dopravil puk do sítě po střele Kristla, kterou Volke vyrazil jen před sebe. Severočeši však přispěchali s rychlou odpovědí, Severa měl mezi kruhy až moc prostoru.

Po změně stran si Třebíč vzala vedení zpět hned dvakrát. V přesilovce byl úspěšný osamocený kapitán Dolníček, ve 34. minutě se po krásné přihrávce Vodného trefil pohotově Kusko. Jenže houževnatí hosté v obou případech dokázali skórovat poměrně brzy.

Zápas 27.kola hokejové extraligy mezi HC Dukla Jihlava a BK Mladá Boleslav.
OBRAZEM: Dukla jasně dominovala, Bruslařům nedovolila ani gól

V poslední třetině branka nepadla, minutu před jejím koncem se fantastickým zákrokem blýskl Jekel. Na druhé straně Volke zase vynuloval třebíčské střelce v prodloužení. V nájezdech pak rozhodl Kusko, jenž se stal jedním z hrdinů utkání.
„Trošku mě mrzí, že se dostaneme do vedení a vzápětí dostaneme branku. Byl bych rád, abychom soupeři odskočili o více branek, nebo udrželi vedení déle. Tentokrát se nám nedařila oslabení, na které se budeme muset zaměřit,“ vypíchl Sobotka dva inkasované góly v prodloužení.

„Dnes jsme si do Třebíče přijeli pro tři body, ale nezískali jsme je. Jeden bod z venkovního zápasu je sice dobrý, ale dnes je pro nás jeden bod málo. Nájezdy nám letos vůbec nejdou, což se dnes potvrdilo,“ dodal k zápasu jeho protějšek Tomáš Mareš.

Branky a nahrávky: 10. Jan Wasserbauer (Kristl), 26. Dolníček (Jan Wasserbauer, Erat), 34. Kusko (Vodný, T. Havránek), rozhodující nájezd Kusko – 13. Severa (Vrdlovec, Navarra), 28. Vl. Brož (Bernad), 40. D. Merta (M. Vágner, Vrdlovec). Rozhodčí: J. Doležal, Veselý – Krátký, O. Doležal. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:2. Diváci: 1 042. Třetiny: 1:1, 2:2, 0:0 - 0:0.

Třebíč: Jekel – L. Vágner, Nedbal, Čejka, Furch, D. Mikyska, Kaláb – Erat, Dolníček, Kratochvíl – Vodný, Kusko, T. Havránek – Malec, Tadeáš Král, R. Zohorna – Půža, Jan Wasserbauer, Kristl. Ústí nad Labem: Volke – Bernad, Vl. Brož, M. Vágner, Hes, Vaněk, M. Zdvořáček – Melka, Roubík, Severa – D. Merta, Vrdlovec, Smolka – Kuběna, Vachovec, Jandus – Macek, Navarra.

Ostatní zápasy 28. kola: Benátky n. J. – Havířov 1:2 (1:0, 0:2, 0:0), České Budějovice – Slavia 4:2 (2:0, 2:1, 0:1), Prostějov – Litoměřice 3:1 (2:1, 0:0, 1:0), Kadaň – Přerov 1:2 (1:1, 0:1, 0:0), Fr.-Místek – Kladno 1:2 (0:1, 0:1, 1:0), Vsetín – Karlovy Vary 3:2 (2:1, 0:0, 1:1).

1. České Budějovice 28 16 3 2 7 84:51 56
2. Karlovy Vary 28 15 4 2 7 97:52 55
3. Kladno 28 15 3 3 7 82:63 54
4. Slavia Praha 28 16 0 2 10 74:60 50
5. Přerov 28 13 4 1 10 73:63 48
6. Prostějov 28 12 4 2 10 91:71 46
7. Frýdek-Místek 30 11 4 4 11 79:81 45
8. TŘEBÍČ 28 12 3 2 11 69:70 44