V něm se oba soupeři rozešli po dramatickém závěru smírně, proto muselo rozhodnout až prodloužení. Druhý bod nakonec získali ústečtí hokejisté. Jihlava si tak po středě vypracovala na prvním místě dvoubodový náskok před druhým Chomutovem.

JIHLAVA – HRADEC KRÁLOVÉ 3:1


Utkání několika tváří se odehrávalo na Horáckém zimním stadionu. V prvním dějství na ledě kralovali hosté, kteří od začátku utkání ostřelovali Řehoře a zle mu zatápěli. Domácí trpělivě bránili svoji svatyni, ve druhém oslabení přesto poprvé inkasovali. Naštěstí má Dukla ve svém středu nejproduktivnějšího hráče soutěže Bakuse, který téměř vzápětí vyrovnal.


A byl to znovu první útok domácích, který ihned po prvním návratu z kabin roztočil u branky soupeře kolotoč a skóre obrátil. Od té doby se hrálo téměř výhradně podle jihlavských not, což potvrdil v oslabení perfektní prací a třetí brankou Padělek.


V poslední části Jihlava trpělivě bránila svůj náskok a využívala každé příležitosti k protiútoku. Přes několik příležitostí na obou stranách už se však skóre k potěše domácích nezměnilo.

Branky a nahrávky: 17. Bakus (Hodek), 21. Hodek (Bakus, Čachotský), 32. Padělek – 15. Roubík. Rozhodčí: Dvořák – Jílek, Svoboda. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Oslabení: 1:0. Diváci: 1977. Třetiny: 1:1, 2:0, 0:0.
Jihlava: Řehoř - Ficenc, Kaláb, Zelený, Malena, Dobrovolný, Staněk, Posmyk, Jaroš - Hodek, Bakus, Čachotský - Pitule, Padělek, Škumát - Man, Zeman, Bezděk - Protasenja, Polcar, Hollý.

OLOMOUC – TŘEBÍČ 4:5


Třebíči se vůbec nepovedl vstup do utkání, už v 8. minutě prohrávala o dvě branky. Zbraně nesložila a o chvíli později se dostala do kontaktu, když na 1:2 snížil Obdržálek. Ve 33. minutě dokonce Horácká Slavia srovnala krok brankou Přibyla. Ale o necelou minutu a půl vedla znovu domácí Mora.


Třebíčští hráči parádně vstoupili do třetí části, už po pětačtyřiceti vteřinách vyrovnal svým druhým gólem Obdržálek. Ještě lépe na tom byla Horácká Slavia v 46. minutě, kdy se pro změnu podruhé prosadil Přibyl a Třebíč vedla 4:3. Hosté ve třetí části byli lepší, v 51. Obdržálek zkompletoval hattrick a dostal Třebíč do dvoubrankového trháku – 3:5. Olomouc duel zdramatizovala, když necelé čtyři minuty před koncem snížil na rozdíl jediné trefy olomoucký Haluza. Horácká Slavia však hubený náskok už udržela.

Branky a nahrávky: 1. Zbořil (Vyrůbalík, Pekr), 8. Koma (Lhotský, Domin), 34. Haluza (Domin), 57. Haluza (Kucharczyk) - 11. Obdržálek (Nahodil, Laš), 33. Přibyl (Zahradník), 41. Obdržálek (Nahodil, Ostrčil), 46. Přibyl, 51. Obdržálek (Burian). Rozhodčí: Kalivoda – Kašík, Wesley. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Třetiny: 2:1, 1:1, 1:3.
Třebíč: Francouz – Malinský, Dudáš, Ostrčil, Sedláček, Hrbáček, R. Kadela, Bulička, Sláma - Burian, Dolníček, E. Kadela, Přibyl, Vítek, Okál, Laš, Nahodil, Obdržálek, Čech, Zahradník, Dočekal.

PÍSEK – H. BROD 4:3 v prodl.


Na první trefu v utkání se čekalo až do závěru úvodního dějství, v přesilové hře se prosadil Třetina, jenž využil Němcovi přihrávky. Druhá dvacetiminutovka se nesla v duchu častých vyloučení, čehož domácí využili k obratu skóre. Po dvou třetinách Písek vedl 2:1.


Rebelové měli sice v úvodu třetí třetiny dvě přesilovky, ale branku vstřelili až po nich. Po Pavlíkově střele puk dorazil do branky Petr Jelínek.


V závěru třetí části měli sice hosté výhodu přesilové hry, ale udeřil Písek, v 59. minutě domácí nahodil puk na Suchana, jemuž vypadl a Plášek ho dopravil do sítě – 3:2. Hosté však dokázali při hře bez brankáře srovnat a zápas šel do nastavení. Vítězství na svoji stranu nakonec strhl Písek, když se prosadil při Třetinově vyloučení.

Branky a nahrávky: 28. Nedvěd (Vojta, Fadrný), 36. Suja (Všetečka), 59. Plášek, 63. Bauer (Fadrný) - 19. Třetina (Němec), 47. Jelínek (Pavlík), 60. Holec (Třetina). Rozhodčí: Ondřej – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 8:12. Využití: 3:2. V oslabení: 1:0. Třetiny: 0:1, 2:0, 1:1.
Havlíčkův Brod: Suchan - Morava, Roth, Vošmik, Soldán, Pavlík, Kempný – P. Jelínek, Zábranský, Holec, Zohorna, Micka, J. Ondráček, Endál, Němec, Rytnauer, Třetina, M. Ondráček, Stromko, Fiedler.

KAREL LÍBAL
JAN HAMMER