A cíl Horácké Slavie je po dvou shodných porážkách 2:4 jasný. Boj o baráž co nejvíce zdramatizovat a pokud možno dvakrát vyhrát.

Svěřenci trenéra Kamila Pokorného se mají od čeho odrazit. V loňské sezoně, kdy na sebe oba soupeři narazili ve stejné fázi soutěže, totiž Třebíč doma dvakrát vyhrála a začínalo se od začátku. Něco podobného by rádi předvedli i letos. „Zvládli jsme to loni, takže se o to porveme i teď. Věřím, že to dokážeme zdramatizovat," hlásil Deníku třebíčský útočník Tomáš Kaut.

Na domácím stadionu by je navíc měly hnát za úspěchem plné tribuny. A právě podporu diváků vzývá celá kabina Horácké Slavie. „Proti nám stojí obrovská síla, se vším všudy a nám nezbývá než bojovat. Tohle mužstvo už dokázalo, že bojovat umí a bude. S velkou podporou diváků jsme schopní tuhle sérii ještě natáhnout," burcoval trenér Kamil Pokorný.

S jejich pomocí by Horácká Slavia ráda dostala favorizovaného soupeře pod tlak. Na boleslavském ledě se totiž přesvědčila, že se s ním hrát dá. „Především v prvním zápase, když jsme vyrovnali, tak na nich bylo vidět, že se bojí o výsledek. Musíme prostě hrát perfektně z obrany a věřit, že nám tam něco spadne," hledal recept na úspěch Kaut.

Znají své zbraně

Z toho vyplývá, že herní styl Třebíčští rozhodně měnit nehodlají. Dá se tak očekávat, že předvedou bojovný výkon, založený na pozorné defenzivě a rychlém přechodu do útoku.

„Půjdeme na ně se zbraněmi, která máme a které známe. Snad přijdou lidi a pomohou kluky dotlačit k vítězství," usmíval se Pokorný.

Už několikrát zmiňovanou alfou a omegou úspěchu týmu s bílou hvězdou ve znaku je ale maximální disciplína. Fauly totiž sehraná družina kolem kapitána Davida Výborného bez milosti trestá. „V každém zápase nám v přesilovce dali minimálně jeden gól. My se zkrátka musíme pokusit hrát bez faulů," věděl Kaut.

První buly třetího i čtvrtého semifinálového duelu bude na třebíčském zimáku vhozeno tradičně o půl šesté.