V útoku se nedařilo jen jihlavské Dukle, která vyšla střelecky naprázdno.

ML. BOLESLAV – JIHLAVA 2:0

Utkání vedoucích týmů soutěže začalo oboustranně svižně, šance ale byly k vidění spíše na domácí straně. Ovčačík, Kubica ani Starý však na Ritticha nevyzráli. Aktivní domácí byli odměněni ve dvanácté minutě. Lukáš Jícha a Miha Štebih usedli na trestnou lavici, a to byl pro ofenzivní mašinu Středočechů luxusní dárek – 1:0.

Na další gólový zápis se čekalo až do úvodu druhého dějství, kdy Nouza navýšil vedení domácích. Jihlavané dobrým pohybem sice nutili domácí k chybám, jenže jim chyběl větší důraz v koncovce.

Ani v závěrečném dějství hráči Dukly recept na překonání Valenta nenašli, boleslavský gólman tak drží proti Jihlavě už šest třetin čisté konto. Nulu totiž vychytal i v prvním letošním vzájemném zápase.

Branky a nahrávky: 12. Vrbata (Toman, Výborný), 22. Nouza (Pabiška). Rozhodčí: Fraňo M., Vampola – Černý, Musil. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 2560. Třetiny: 1:0, 1:0, 0:0.

Jihlava: Rittich – Dobrovolný, Mocek, Podlipnik, Kotvan, Štebih, M. Jícha – Čachotský, Mikeš, Prokš – Důras, Hubáček, Haluza – Velecký, Zeman, Kuřítko – L. Jícha, Malec.

HAVLÍČKŮV BROD – KADAŇ 7:3

Než se stačili hostující hráči v Kotlině rozkoukat, prohrávali o dvě branky. Po třech minutách tak už diváci sledovali oddechový čas hostů a důraznou promluvu kouče Čelanského k hráčům. Probuzení Severočeši krátce poté snížili – 2:1.

Získat zpět ztracenou jistotu mohli Rebelové při třech přesilovkách, v každé z nich ale mohli sami naopak z brejků inkasovat.

Léčbu šokem zkusili Rebelové i po první pauze. A úspěšně! Během necelých čtyř minut vstřelili další tři branky a opanovali utkání. Kanonáda do sítě nebohých kadaňských gólmanů skončila až po osmi minutách ofenzivní smrště za stavu 7:1! Utnula ji až další špatně sehraná přesilovka domácích, kteří dovolili oslabeným hostům snížit. Kadaň v poslední části ještě přidala i třetí zásah, ale to už byla jen kosmetická úprava skóre.

Branky a nahrávky: 3. Stach (Švihálek), 4. Polodna (Maliník, Havel), 21. Polodna (Maliník), 22. Vágner (Stehlík), 24. Rousek (Stach), 27. Stach (Rousek), 28. Havel (Maliník, Polodna.) – 4. Ton (Mainer, Mazanec), 30. Opalek (Raučuk), 54. Mainer (Chlouba, Chrpa). Rozhodčí: Přikryl – Lukš, Novák. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Oslabení: 0:1. Diváci: 775. Třetiny: 2:1, 5:1, 0:1.

H. Brod: Kacetl – Kolafa, Drtina, Semrád, Vágner, Pohl, Korím, Zítka – Havel, Polodna, Maliník – Dvořáček, Kadlec, Berger – Švihálek, Stach, Rousek – Chlubna, Stehlík, Milfait.

TŘEBÍČ – ŠUMPERK 7:1

Šumperští hokejisté od začátku jen koukali, co s nimi Horáci provádějí. Nahodila ještě Štůrala vychytal, ale v první přesilovce domácí udeřili, o chvíli později náskok pojistili, a po další nevyužité šanci Nahodila zvyšoval Čuřík už na 3:0. Když do první pauzy dala Slavia čtvrtou branku, byli hostující Draci zralí na ručník.

Uklidnění domácí přidali ve druhé třetině další dvě branky a dali tak hostům rázně najevo, že přes svoji sympatickou snahu tentokráte body domů nepovezou. Závěrečné dějství se už jen dohrávalo, Šumperk zaznamenal alespoň čestný úspěch.

Branky a nahrávky: 4. Vondráček (Laš), 6. Křivohlávek (Kadela), 10. Čuřík (Valenta, Dujsík), 16. Vondráček (Nahodil, Laš), 25. Wasserbauer (Bilčík), 40. Laš (Nahodil, Vondráček), 58. Laš (Kaut, Křivohlávek) – 44. Haas (Sedlák, Plášek). Rozhodčí: Trombík – Klein, Kotlík. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 1160. Třetiny: 4:0, 2:0, 1:1.

Třebíč: Falter – Dietz, Bilčík, Valenta, Dujsík, Peroutka, Dlapa, Čejka – Laš, Nahodil, Vondráček – Křivohlávek, Mikeska, Čuřík – Wasserbauer, Kaut, Čech – Přibyl, Kadela.