Přitom především úvodní zápas na třebíčském ledě přinesl vyrovnanou partii. Domácí na svého soupeře vlétli a vytvořili si celou řadu zajímavých příležitostí. Jenže podobně jako v předchozích utkáních je zradila koncovka.

„Měli jsme jen za první třetinu víc šancí než za oba zápasy v Mladé Boleslavi. Tohle rozhoduje, hokej se hraje na góly," smutnil po konci třetího semifinále obránce Jakub Šaur.

Hlavní rozdíl v přesilovkách

Horácká Slavia totiž nedokázala využít ani nedisciplinovanosti Středočechů, kteří jí dvakrát nabídli přesilovku pět na tři. Parta kolem kapitána Davida Výborného pak domácím sama ukázala, jak s početní výhodou naložit.

„Ve druhém utkání v Boleslavi jsme přesilovku pět na tři sehráli parádně a dali jsme gól do prázdné. Tentokrát se nám to bohužel nepovedlo. Šli jsme spíš do střelby, tlačili se do brány. Žádný puk se nám však do branky neodrazil, ani se ho nepodařilo správně tečovat, i proto jsme o jeden gól prohráli," věděl trenér Kamil Pokorný.

Ten se musel v obou měřeních sil vypořádat s absencí svého nejproduktivnějšího hráče Lukáše Nahodila. Toho si totiž kvůli marodce stáhly extraligové Pardubice.

„Ztráta to samozřejmě byla," nezastíral kouč a sportovní manažer v jedné osobě, který si znovu postěžoval na nové pravidlo, díky kterému nesmí hráč, který nastoupí po patnáctém únoru v nejvyšší soutěži, hrát v první lize. „Kdybychom mohli použít těch osm nebo devět hráčů, které jsme u nás obehráli, mohlo to vypadat jinak, měli bychom širší kádr," upozornil.

Právě šířka kádru hrála největší roli v sobotním zápase. Na Horácké Slavii bylo znát, že se o den dříve vydala ze všech sil a už nebyla příliš schopna čelit ofenzivním choutkám Boleslavských. Sice opět jako první dostala možnost prosadit se v početní výhodě, ale opakoval se scénář z předchozího dne. Slávisté červené světlo za Willem nerozsvítili, naopak hosté tentokrát v početní výhodě udeřili hned dvakrát.

„Dvě využité přesilovky nás srazily. Už jsme hráli na krev, včera (v pátek pozn. red.) jsme to zkusili v závěru na tři lajny. Dneska nám jeden hráč omarodil, druhý hrál pod injekcemi, takže už to bylo opravdu o vůli," rozebíral zápas šéf třebíčské střídačky.

Mladá Boleslav v prostřední části dalším gólem definitivně zlomila odpor domácích, těm se podařilo vstřelit alespoň jeden čestný gól. Na víc už však neměli.

„Kvalitu soupeře jsme museli nahradit obrovskou bojovností a v prvních třech zápasech se nám to i dařilo. V tom posledním už to nešlo, ale kvalita je jasná a soupeř bude hrát vážně o postup do extraligy," prohlásil Pokorný.

Komplimenty si obě střídačky vyměnily navzájem. Soupeře totiž neopomněl pochválit ani boleslavský Marián Jelínek. „Stav série vypadá jednoznačně, ale rozhodně to tak nevypadalo na ledě. První dva zápasy jsme o vítězství rozhodli až gólem do prázdné branky a ve třetím jsme vyhráli fotbalovým výsledkem. Až v posledním zápase se projevila šířka našeho kádru a zápas skončil jasnějším výsledkem," uzavřel hodnocení.