„Je naše povinnost získat doma body,“ říká rázně kouč Třebíče Jaromír Šindel, který už při svém nástupu v květnu zdůraznil, že chce z třebíčského stadionu udělat pevnost, ze které nebudou soupeři vozit body lehce.


Aby mohli Třebíčští myslet na body, budou muset víc pomoci jejich gólmani. Při premiéře v Jihlavě se na led dostal po čtyřech gólech místo jedničky Lva i náhradník Míča. Ani on však neoslnil.


Kdo dostane šanci od začátku tentokrát? Šindel má jasno, jméno ale neprozradí.


„Rozebrali jsme to a o těch situacích jsme si popovídali. Tohle se může přihodit každému brankáři, někoho to potká v pátém kole, někoho v prvním… Neděláme z toho žádnou tragédii, neznám žádného gólmana, kterému by se tohle nepřihodilo,“ hájí své svěřence Šindel, sám bývalý vynikající gólman.
A Rebelové vědí, že na ne úplně ideální rozpoložení gólmanů soupeře rozhodně spoléhat nemůžou. Navíc Lev proti Rebelům před třemi týdny ve vyhroceném zápase vychytal čisté konto.


„Nevím, jestli nám může nějak pomoci to, že se gólmanům v Jihlavě nedařilo. Jestli to na brankáři nechalo nějaké stopy, se uvidí až v zápase,“ přemýšlí trenér Havlíčkova Brodu Petr Novák.


Ten při posledním vzájemném zápase v přípravě svůj tým v polovině druhé třetiny dokonce odvolal z ledu a po duelu, který okořenily i dvě bitky, soupeře počastoval nevybíravým komentářem.


„To byl spíš problém domácího týmu, který ten zápas v tomto směru nezvládl, my jsme chtěli hrát hokej, ne se boxovat. Už je to za námi, byl to jen přátelák. Nějaké pomsty ze strany našich hráčů se nebojím, znovu jedeme hrát hokej, ne se prát,“ hlásí předem Novák.


„Každý zápas je jiný. Může být vyhrocený, ale může být taky úplně v klidu, záleží i na průběhu,“ kontruje jeho protějšek Šindel.
Jak hráči na obou stranách zvládnou emoce, to fanoušci uvidí už dnes večer.

JIŘÍ BÁRTA
JAN HAMMER