Ty zajíždějí k venkovním utkáním na led druhé Olomouce, respektive třetího Ústí nad Labem.

Rebelové, posílení vysokým vítězstvím 8:1 nad Mostem, si brousí zuby na dalšího protivníka. V boji o osmičku, která nakoukne do play off, mají nyní silnou pozici a tu by rádi potvrdili i vítězstvím nad desátým Stadionem. „Samozřejmě chceme získat tři body, ale musíme vidět také sílu soupeře. Musíme hrát trpělivě a proměnit šance, které si vytvoříme," přemítá šéf brodského týmu Jiří Rech.

S farmou pražské Sparty a Lva ale nemají jeho svěřenci v této sezoně ideální bilanci. Porazit je dokázali pouze jednou po prodloužení. „Určitě musíme hrát důrazně a hodně do těla, aby jejich hráči nemohli uplatnit svoji šikovnost. Musíme hrát pozorně v obraně, nenechat je chodit do nějakých brejků a nepustit je do kombinace," plánuje kouč Rebelů.

Jeho tým hraje v pohodě, vyhrál posledních pět zápasů, Rech z toho však nechce dělat žádnou velkou vědu. „Hráli jsme s posledními třemi týmy v tabulce. A i když je nechci nijak podceňovat, tak to byly povinné body," přemýšlí. „Pohoda v kabině určitě je, ale my musíme jít od zápasu k zápasu, sbírat bodíky postupně, to je cesta, jak se do té osmičky dostat," dodává.

Pro Rebely nyní nastává nejdůležitější období. Postupně se utkají se třemi týmy, které se pohybují na hranici play off. Pokud by s nimi uhráli dobré výsledky, měli by účast ve vyřazovacích bojích prakticky jistou. „Moje tajné přání je získat v těchto zápasech osm bodů, to bych byl opravdu spokojený. Ale to je samozřejmě pouze přání. Musíme se soustředit na každý zápas jednotlivě a uvidíme, kolik bodů nakonec získáme," uzavírá Rech.

Na co navazovat má také Horácká Slavia. Ta dokázala vyhrát v Hradci Králové, proti Ústí má však v letošní sezoně smůlu. Se Severočechy odehrála tři velmi vyrovnané zápasy, vybojovala v nich však pouze jediný bod. „Proti takovému soupeři musíte mít trochu štěstí a podat víc než stoprocentní výkon. Jakmile výkon není stoprocentní, tak to soupeř hned dokáže potrestat. Ale naše mužstvo už několikrát v sezoně ukázalo, že má svoji kvalitu, a já věřím, že to bude zajímavé utkání," tvrdí třebíčský trenér Kamil Pokorný.

Horácká Slavia spoléhá na spolupráci s Kometou, zda však budou její hráči k dispozici pro dnešní utkání, včera nedokázal Pokorný říct. „Řešíme to hodinu od hodiny. Musíme dělat přípravu tak, aby nás neovlivnilo, jestli někteří hráči na zápas přijedou, nebo ne," konstatuje.

Přes tyto problémy věří, že jeho tým bude na ledě Lvů úspěšný. „Chceme se tam prezentovat naší hrou. Věříme, že bude úspěšná a že si z Ústí nějaké body odvezeme," dodává Pokorný.

Ani na Jihlavu nečeká lehký soupeř. Po skalpu Ústí nyní přicházejíí na řadu olomoučtí Kohouti. Oba dnešní soupeři si zatím úzkostlivě střeží domácí prostředí. Olomouc doma vyhrála 4:1, Dukla potom 3:2 a 3:2 po samostatných nájezdech. Navíc Hanáci doma neprohrávají ani s jinými protivníky. Zvítězit v Olomouci zatím dokázala pouze Mladá Boleslav, Šumperk a Most. Prolomí žlutočervení tuto bilanci?