Třebíč má zatím s Kohouty pasivní bilanci. Na svém ledě sice Hanáky přetlačila, z Olomouce však nepřivezla ani bod. „Bude to určitě podobně vyrovnané utkání jako ta předchozí. Myslím si, že fanoušci se mají na co těšit. Doma letos předvádíme kvalitní výkony a věřím, že Olomouc porazíme," tvrdí útočník Jakub Čuřík.

Spoléhají na fanoušky

Právě na domácí prostředí a podporu fanoušků hokejisté Horácké Slavie proti Olomouci hodně spoléhají. „Oni jsou silní všude, ale všichni ví, že každé mužstvo se doma prezentuje jinak, než venku. Věřím, že diváci vytvoří dobrou atmosféru, my toho využijeme a budeme úspěšní," plánuje šikovný forvard.

Jak už bylo zmíněno, jediné vítězství si Třebíč proti Hanákům připsala doma. A na tehdejší výkon a vítězství 3:2 by ráda navázala i dnes. „Musíme předvést to, co nás zdobí celou sezonu. Musíme mít dobrý pohyb, hodně střílet a tlačit se do brány. To nemá rád žádný mančaft. A samozřejmě se také musíme vyvarovat faulů, protože Olomouc má velmi silné přesilovky," přemýšlí Čuřík.

Právě sedmadvacetiletý hokejista v Olomouci prošel juniorkou a dlouho dres Kohoutů oblékal i v první lize. A přiznává, že bude před utkáním hodně namotivovaný. „Lhal bych, kdybych řekl, že to pro mě není speciální. Pořád to je pro mě jeden z mých mateřských klubů a mám tam kamarády. Bude to speciální zápas a v kabině určitě vypíšu nějakou svačinku," říká s úsměvem Čuřík.

Stejnou bilanci jako Třebíč má se svým dnešním soupeřem také jihlavská Dukla. Na ledě ještě loni extraligové Mladé Boleslavi dvakrát jasně prohrála, doma ji ale udolala po samostatných nájezdech 1:0. Velkou motivací pro tým z krajského města bude také náprava posledního utkání, ve kterém podlehl Olomouci 4:0. Vybojují žlutočervení proti Středočechům druhé vítězství?

Jediným týmem z regionu který v tomto kole zajíždí ven je Havlíčkův Brod. Tomu se v posledních kolech daří, vyhrál šest zápasů v řadě a o sedmou výhru bude bojovat na ledě Šumperka. „V Šumperku je to vždycky těžké. Ale určitě si tam pro nějaké body jedeme," hlásí brodský útočník Pavel Musil.

Rebelové díky úspěšné sérii získali desetibodový náskok před devátým Hradcem Králové. Přesto ale účast ve vyřazovacích bojích nemají ještě ani zdaleka jistou. „V naší situaci se počítá každý bod. Je super, že se nám teď daří, snad to potvrdíme i v Šumperku," zakončuje Musil.

Hokejové menu
I. liga, 44. kolo
Dnes od 17.30: TŘEBÍČ – Olomouc, JIHLAVA – Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou – Beroun. Od 18.00: Šumperk – HAVLÍČKŮV BROD, Hradec Králové – Ústí nad Labem, Kadaň – Písek, Litoměřice – Most.