Jak v novém měsíci? Jihlavští hokejisté udivují všechny příznivce aktuální vítěznou šňůrou. Opanovali všech devět listopadových utkání, v součtu s dvojicí úspěchů koncem října nepustili protivníkům ani bod už jedenáctkrát za sebou.

Už jen dva protivníci zbývají, aby si hráči Dukly mohli říct: „Porazili jsme všechny protivníky z ligy v řadě!" První na řadě jsou Draci ze Šumperka, aktuálně nejhorší tým soutěže.

Lehké utkání?

V žádném případě!

Dukla má sice s tímto soupeřem pravidelně v každém ročníku kladnou bilanci, ale především na jeho ledě občas nějaký ten šrám utrží.

To se ostatně stalo i začátkem této sezony, když ve třetím kole domácí v poslední minutě základní hrací doby vyrovnali skóre a druhý bod si Jihlavští odvezli domů až zásluhou gólu v nastaveném čase.

Jenže momentálně jsou svěřenci Petra Vlka pěkně rozjetí a určitě touží po dalším skalpu. V pondělí si ověřili, že dokážou zvládnout i nepříznivě se vyvíjející utkání. S Ústím nad Labem prohrávali, příliš se jim nedařilo, přesto duel zvládli otočit.

Viditelně zásluhou lepší fyzické kondice, Ústí v závěrečném dějství pletlo nohama. „Půlku zápasu měli lepší pohyb. To jsme zlepšili, začali jsme plnit pokyny trenérů, a přineslo to další tři body," pochvaloval si po utkání obránce Vojtěch Zadražil, autor pojišťovacího čtvrtého gólu.

Vyzvou Rytíře

Mohou se dotáhnout na vedoucí kvarteto a pomoci krajskému rivalovi v čele tabulky. Nejvíc však budou chtít třebíčští hokejisté především potvrdit, že jejich hra je na soupeřových kluzištích maximálně účelná. V posledních vystoupeních, v Ústí nad Labem a Šumperku, to totiž hráčů Horácké Slavie nevyšlo.

Obrat kladenské Rytíře v jejich hájemství, to by byl opravdu povedený kousek. Horákům se to již jednou povedlo, v prvním duelu vyhráli u Středočechů na nájezdy 2:1. Při domácí odvetě to už tak veselé nebylo, Kladno v Třebíči uspělo poměrně jasně 3:0.

Hráči Třebíče sice své protivníky nijak neválcují, ale bodíky sbírají pravidelně. Vždyť z posledních deseti zápasů jich rovnou polovinu zremizovali. Včetně pondělního domácího s Přerovem. „Když vezmeme všechny tři třetiny dohromady, dva body jsou pro nás super," uvedl pro klubový web obránce Třebíče Rostislav Malena.

Systém „nemusí pořád pršet, hlavně když pravidelně kape" ale vynesl Horáckou Slavii na pátou příčku tabulky, s nevelkou ztrátou na čtvrtý Motor.

Střetnutí v Kladně je tak nejen sportovní výzvou, ale také vítanou konfrontací s jedním z favoritů soutěže. „Bude to zase těžký zápas a my do toho musíme jít naplno od první minuty. Doufám, že to vyjde, a když se teď trápíme doma, a že nějaký bod zase přivezeme," věří Malena.