Před domácími ochozy se tak očekává spanilá jízda lídra tabulky. Podobně jako uplynulý týden, když si z ledu žluto-černých odvezl bezradný Plumlov ostudných patnáct branek.
 
„Tak já samozřejmě věřím, že vyhrajeme. Ale jestli to bude podobným výsledkem, to netuším. Nicméně myslím, že tentokrát asi nic podobného k vidění nebude,“ míní kouč Oldřich Válek.
 
Pohled na tabulku však hovoří jasně: Boskovice se utápí na chvostu tabulky, navíc už nemají naději na postup mezi osmičku nejlepších, jež se popere ve vyřazovacích bojích.
 
„Ale to vůbec nic neznamená. Budeme to mít určitě těžké, protože takové mančafty se na nás vždycky velice dobře připraví. Hlavně urputně brání, pak to máme mnohdy složité,“ upozorňuje trenér Válek.
 
Suverén letošní sezony přeboru jižní Moravy a Zlína nevyrukuje na svého protivníka v plné síle. Zdravotní problémy má totiž útočník Šefčík, který se v minulém kole zaskvěl čtyřmi kanadskými body.
 
Dres Moravských Budějovic také nenavlékne švýcarský brankář Zgraggen, který ukončil své angažmá a zamířil domů. V disciplinárním trestu je navíc forvard Ščepka.
 
„Myslím si, že to zvládneme. Výrazné absence nemáme, takže by to neměl být větší problém,“ poznamenal Válek. „A to i přesto, že jsme teď trénovali v malém počtu.“
 
Budějovičtí, kteří mají jistotu prvního místa, mohou brát nedělní duel výhradně jako generálku na play off. To totiž startuje už v pátek 15. února.
„Ano, bude to generálka. Doufám, že se na vyřazovací boje dobře nabudíme a vše půjde tak, jak si slibujeme,“ věří hlavní kouč.