Svému týmu tak výrazně pomohl k vítězství 4:2, které bylo už páté v řadě. „Únavu jsem cítil jenom ve středu ráno. Před zápasem to ze mě ale spadlo. Jsem rád za tři body," tvrdí odchovanec třebíčského hokeje.

Proti Litoměřicím jste zaznamenali pátou výhru v řadě, jak byste to utkání zhodnotil?

Do zápasu jsme vstoupili dobře, vedli jsme 2:0. Ve druhé třetině jsme ale trošku polevili a Litoměřice naopak hrály nátlakový hokej. Na jejím konci nám daly gól, ale my jsme to ve třetí třetině uhlídali a navíc jsme další gól přidali, takže dobré tři body.

Litoměřice ale určitě nebyly lehkým soupeřem. Na jejich ledě jste vyhráli až v prodloužení, jaká byla taktika před zápasem?

Hrát hlavně dobře z obrany. Oni mají dobré rozjetí útoku, tak aby nám neujížděli za obranu. Také jsme si měli pohlídat jejich standardní situace, to znamená buly v pásmu. A hodně střelby.

Zažíváte náročný týden, v úterý jste nastoupil v extralize za Kometu, ve středu už zápas v Třebíči. Podepsalo se to na vás?

Únavu jsem cítil jenom ve středu ráno. Před zápasem to ze mě ale spadlo, až jsem se divil.

Jak jste vnímal šanci zahrát si extraligu v Brně?

Samozřejmě jsem rád, že ta šance zahrát si za Kometu přišla a kdyby to bylo častěji vůbec bych se nezlobil.

V posledních zápasech jste se rozstřílel, dvakrát jste se trefil už v Mostě a Litoměřicím jste nasázel dvě branky znovu. Jak jste ty situace viděl?

Řekl bych, že jsem dvakrát dobře nastavil hokejku. V prvním případě mě krásně našel David Dolníček, v tom druhém zase David Rangl. Já jsem jenom nastavil hokejku správným směrem a spadlo to tam.

Ve druhé i třetí části jste dostali góly pár sekund před koncem, asi hlavně ten první na 3:1 mohl mít následky. Co na něj říkal trenér v kabině?

Vlastně nic. Že máme hrát hru, jakou jsme produkovali v první třetině a věřit ve vítězství.

Pomohlo vám angažmá v Kometě v sebedůvěře?

Nevím, jestli se podepsalo v utkání s Litoměřicemi. Ale asi by mi to mělo pomoct.