Tomáš Vondráček: Stačilo dobře nastavit hokejku

Třebíč - Zažívá skvělé období. V úterý si zahrál v dresu Komety Brno extraligový zápas ve Vítkovicích. O den později už znovu patřil k oporám Horácké Slavie v první lize. A v utkání s Litoměřicemi se jednadvacetiletý útočník Tomáš Vondráček blýskl hned dvěma brankami.

23.11.2012

Útočník Tomáš Vondráček (vlevo) si v úterý připsal extraligový start za Kometu Brno. Ve středu potom výrazně přispěl k pátému vítězství Horácké Slavie v řadě.Foto: Deník/ Libor Plíhal

Svému týmu tak výrazně pomohl k vítězství 4:2, které bylo už páté v řadě. „Únavu jsem cítil jenom ve středu ráno. Před zápasem to ze mě ale spadlo. Jsem rád za tři body," tvrdí odchovanec třebíčského hokeje.

Proti Litoměřicím jste zaznamenali pátou výhru v řadě, jak byste to utkání zhodnotil?

Do zápasu jsme vstoupili dobře, vedli jsme 2:0. Ve druhé třetině jsme ale trošku polevili a Litoměřice naopak hrály nátlakový hokej. Na jejím konci nám daly gól, ale my jsme to ve třetí třetině uhlídali a navíc jsme další gól přidali, takže dobré tři body.

Litoměřice ale určitě nebyly lehkým soupeřem. Na jejich ledě jste vyhráli až v prodloužení, jaká byla taktika před zápasem?

Hrát hlavně dobře z obrany. Oni mají dobré rozjetí útoku, tak aby nám neujížděli za obranu. Také jsme si měli pohlídat jejich standardní situace, to znamená buly v pásmu. A hodně střelby.

Zažíváte náročný týden, v úterý jste nastoupil v extralize za Kometu, ve středu už zápas v Třebíči. Podepsalo se to na vás?

Únavu jsem cítil jenom ve středu ráno. Před zápasem to ze mě ale spadlo, až jsem se divil.

Jak jste vnímal šanci zahrát si extraligu v Brně?

Samozřejmě jsem rád, že ta šance zahrát si za Kometu přišla a kdyby to bylo častěji vůbec bych se nezlobil.

V posledních zápasech jste se rozstřílel, dvakrát jste se trefil už v Mostě a Litoměřicím jste nasázel dvě branky znovu. Jak jste ty situace viděl?

Řekl bych, že jsem dvakrát dobře nastavil hokejku. V prvním případě mě krásně našel David Dolníček, v tom druhém zase David Rangl. Já jsem jenom nastavil hokejku správným směrem a spadlo to tam.

Ve druhé i třetí části jste dostali góly pár sekund před koncem, asi hlavně ten první na 3:1 mohl mít následky. Co na něj říkal trenér v kabině?

Vlastně nic. Že máme hrát hru, jakou jsme produkovali v první třetině a věřit ve vítězství.

Pomohlo vám angažmá v Kometě v sebedůvěře?

Nevím, jestli se podepsalo v utkání s Litoměřicemi. Ale asi by mi to mělo pomoct.

Autor: Josef Jakoubek

23.11.2012 VSTUP DO DISKUSE
Sexuolog Petr Weiss u Okresního soudu v Pelhřimově.

Sexuolog Petr Weiss dostal u soudu dva a půl roku s podmínkou

Trenér Okříšek Gustav Cabúk.

Cabúk: Na oslabeného soupeře jsme nevyvinuli tlak

Třebíčsko zaplaví nové odpadní kontejnery na kovové obaly

Třebíčsko – Třídění odpadů v domácnostech je kompletní. Kontejnerová stání v obcích na Třebíčsku postupně doplňují nové světle šedé kontejnery určené pro sběr tříděného kovu.

Třebíčští dorostenci padli v sousedském derby

Velké Meziříčí – Tentokrát na krajského rivala nestačili. Hokejisté Horácké Slavie v osmém kole Ligy staršího dorostu zavítali do Velkého Meziříčí. Třebíčští mladíci v letní přípravě soupeře z města pod dálničním mostem vysoko poráželi, v mistrovské sezoně bylo všechno jinak.

Mladíci Horácké Slavie pelhřimovské Medvědy vůbec nešetřili

Třebíč – Kanonáda. Tímto slovem by se dalo shrnout další utkání hokejistů Horácké Slavie.