V poslední čtvrtině základní části prohráli z devíti zápasu jen jedinkrát (v Hradci 1:5), jinak získali úctyhodných třiadvacet bodů ze sedmadvaceti možných. A výrazně začínají promlouvat do bojů o play off.

Ve víkendovém zápase natáhli vítěznou sérii na sedm zápasů, v souboji dvou týmů bojujících o play off porazili Písek na jeho ledě 2:1. „V první části jsme prakticky jen přihlíželi. Uklidnili jsme se až po vstřelené brance. Třetí třetina už byla o vůli. Domácí neměli co ztratit, hráli vabank. Vyšel nám brejk, dostali jsme se do vedení o dvě branky a přáli si klidný závěr. Po nešťastném gólu ale Písečtí vycítili šanci a závěr byl hektický. Nakonec jsme ale vedení udrželi,“ shrnul sobotní utkání třebíčský trenér Kamil Pokorný.

Play off jako bonus

Horáci nyní řádně provětrávají situaci v boji o play off, které si zahraje osm nejlepších celků po základní části. Do jejího konce zbývají čtyři kola a Třebíči patří desátá pozice s tříbodovým mankem na osmý Písek.

„Sledujeme spíše situaci pod námi a snažíme se co nejvíce odpoutat od barážových pozic,“ prozradil třebíčský útočník Marek Laš. „Do bojů o play off jsme se dostali víceméně nevědomky. Je to takový bonus navíc. Naším cílem je hlavně se vyhnout baráži. Play off by byl příjemný bonus navíc,“ usmívá se pětadvacetiletý útočník.

Zatímco tři čtvrtiny soutěže Třebíči nevycházely a dlouhou dobu byla předposlední, nyní poráží jednoho soupeře za druhým. „Nevím, čím to je. Nemyslím si, že by se něco zásadně změnilo. Ale v posledních zápasech nás neskutečně drží gólman. Stala se z něj opravdová zeď,“ vysekl Laš poklonu svému parťákovi, brankáři Hrubcovi.

Prvořadým cílem Horácké Slavie je sice vyhnout se baráži, ale díky parádní formě mohou směle zaútočit i na účast v play off. Další z důležitých zápasů čeká na Třebíčské ve středu. Doma přivítají Benátky. S těmi sice letos pokaždé prohráli (0:4, 1:2, 1:2), ale při současné formě se nemají čeho bát. „Rozhodně ještě není důvod k jásotu. Nic není jistého. Týmy jsou na sobě našlapány a rozdíly mezi nimi jsou minimální. Nás zajímá především, co se děje za námi než před námi, ale před zápasem pro nás tabulka neexistuje. Chceme vyhrát a prodloužit sérii,“ burcuje Laš.

Boj o play off bude rozhodně ještě hodně tuhý. A klubům by mohlo jít i ekonomickou stránku věci.

Ve vyřazovacích bojích by na tým čekalo zřejmě méně cestování a doma atraktivnější soupeři, tudíž i vyšší divácká návštěva.

Naopak v případě nepostupu čeká týmy na 9. 14. místě ještě skupina play out, v níž se utká každý s každým doma a venku, tedy dalších deset utkání navíc.

Boj o play off

Do konce základní části zbývají čtyři kola, ve hře je 12 bodů.

7. H. BROD 67 bodů

Zbývající zápasy: Litoměřice (V), TŘEBÍČ (D), Písek (V), Benátky (D).

8. Písek 66 bodů

Zbývající zápasy: Šumperk (D), Benátky (V), H. BROD (D), Chomutov (V).

9. Litoměřice 64 bodů

Zbývající zápasy: H. BROD (D), Chomutov (V), Ústí (D), Most (V).

10. TŘEBÍČ 63 bodů

Zbývající zápasy: Benátky (D), H. BROD (V), Chomutov (D), Ústí (V).

11. Kadaň 61 bodů

Zbývající zápasy: Chomutov (D), Ústí (V), Most (D), Hr. Králové (V).