Třebíčští mladíci na ledě Východočechů začali dobře, ale střelecky se začali prosazovat až po změně stran. Totéž platilo i o domácích, a tak za šedesát minut padlo po pěti brankách na každé straně. Nájezdy pak rozhodl hostující Petr Bednář.

Hosté měli od začátku více ze hry, ale převaha se do dílčího výsledku nepromítla. Do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu. „Celou první třetinu jsme jsme byli lepší, soupeře k ničemu nepustili, ale nedali pět tutovek. Chybělo nám štěstíčko,“ posteskl si asistent trenéra Horácké Slavie Milan Přibyl.

Monika Oborná
Novou krajskou předsedkyní hnutí ANO je Monika Oborná z Třebíčska

Po změně stran už byli jeho svěřenci produktivnější a vypracovali si dvougólové vedení. Nejdříve na vedoucí gól Východočechů vzápětí odpověděl Nejedlý, krátce na to otočil vývoj střetnutí Vedral a těsně před pauzou zvýšil Válek. Jenže domácí stihli vsítit kontaktní branku ještě před odchodem do šaten.

„Ve druhé třetině jsme vedli už 3:1, ale minutu před pauzou udělali chybu ve středním pásmu. Domácí nám ujeli a dali gól,“ mrzelo třebíčského kouče.

Třetí dějství změnilo utkání v přestřelku a každý brankář lovil puk ze sítě celkem pětkrát. Nejprve zvýšil na 4:2 pro Třebíč Vlk, jenže Chrudim přispěchala s rychlou odpovědí. Domácí poté srovnali. Hostům vrátil vedení v 51. minutě Nejedlý. Jenže radost trvala necelé čtyři minuty.

„Ten snižující gól je nakopl a ve třetí třetině bylo vidět, že jsme jim dali čuchnout. Nakonec z toho byla přestřelka,“ komentuje Přibyl.
Zápas dospěl k samostatným nájezdům, které rozhodl ve čtvrté sérii jediný úspěšný střelec Bednář a zajistil tak Horácké Slavii bonusový bod.
„Nájezdy jsme zvládli díky Šimonovi Dobrovolnému, který všechny nájezdy soupeře zlikvidoval, dobře chytal celý zápas, podržel nás a jsme za to rádi. Dva body bereme, ale mohly být i tři. Je to škoda,“ uzavřel hodnocení třebíčský kormidelník.

CHRUDIM – TŘEBÍČ 5:6 sn
Branky a nahrávky: 23. Langr, 40. Secký, 46. Hudec (Sajdl), 49. Hudec (Langr), 55. Jílek – 24. Nejedlý (Libor Dvořák), 25. Vedral (Lukáš Dvořák), 39. Válek (Nejedlý), 45. Vlk (Libor Dvořák, Nejedlý), 51. Nejedlý (Vlk, Libor Dvořák), rozhodující nájezd: Bednář. Rozhodčí: Veselý – Řezníček, Luštinec.

Vyloučení: 5:4, navíc Nejedlý (Třebíč) 10 min. OT. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 32. Třetiny: 0:0, 2:3, 3:2. Třebíč: Dobrovolný – Škrdlová, Viskot, Kameník, Koňařík, Pacalová, Němec, Vlk, Lukáš Dvořák – Libor Dvořák, Válek, Kotačka, Mojdl, Vedral, Pavelka, Nejedlý, Makovička, Pacal, Průša, Bednář, D. Svoboda.

Ostatní výsledky 9. kola: Jablonec nad Nisou – Poděbrady 12:3, Benátky nad Jizerou – Litomyšl 2:4, Nové Město nad Metují – Kolín 6:2, Kralupy nad Vltavou – Světlá nad Sázavou 2:0, Mělník – Chotěboř 7:5.

Další poškrábaná auta. O víkendu kdosi v Třebíči poškodil tři

Následující program – 10. kolo (pátek): Poděbrady – Kolín, TŘEBÍČ - Nové Město nad Metují (18.30), Chotěboř – Chrudim, Litomyšl – Mělník, Světlá nad Sázavou - Benátky nad Jizerou, Jablonec nad Nisou - Kralupy nad Vltavou, 11. kolo (neděle): Kralupy nad Vltavou – Poděbrady, Benátky nad Jizerou - Jablonec nad Nisou, Mělník - Světlá nad Sázavou, Chrudim – Litomyšl, Nové Město nad Metují – Chotěboř, Kolín – TŘEBÍČ (12.15).