Třebíčští mladíci tak učinili v 15. kole nadstavbové části, kdy na domácím ledě porazili Přerov a na čele tabulky ligové skupiny B mají před druhým Hodonínem nedostižitelný čtrnáctibodový náskok.

„Jsme rádi za ten poslední krok, který jsme udělali. Přesvědčujeme kluky, že ty poslední kroky jsou nejtěžší. I když jsme zápas zvládli a dali šest gólů, bylo to těžké utkání," řekl po zápase trenér Horácké Slavie Karel Vejmelka.

Jeho svěřenci nezačali duel zrovna šťastně a Zubři se zkraje ujali vedení. Ovšem domácí vyrovnali o pět minut později zásluhou Urbana a vzápětí strhl vedení na stranu Horáků Maštera. „V první třetině jsme udělali individuální chybu, ale do přestávky jsme to dvěma góly otočili," pochvaluje si třebíčský kouč.

Největší drama nabídlo prostřední dějství. Hostitelé sice zvýšili Kajnarem, ale pak přišly dvě chyby, které Přerov využil. „Dobře jsme hráli i druhou třetinu, 
v její první části jsme odskočili na 3:1, ale soupeř po individuální chybě korigoval. Poté přišlo zbytečné vyloučení a hosté srovnali na 3:3," popsal kritické momenty zápasu Vejmelka.

Horácká Slavia si ale vzala vedení zpět ještě do druhé přestávky, kdy se trefili Matov s Tůmou. „Do konce třetiny se prokázala naše větší kvalita a potvrdili jsme to i střelecky a vedli 5:3," oddychl si šéf třebíčské střídačky.

Domácí po změně stran přidaly šestou trefu, o kterou se postaral opět Maštera, a zdálo se, že je rozhodnuto. Ovšem hosté se vrátili do zápasu snížením na 6:4. „Ve třetí části jsme zvýšili na rozdíl tří branek a už to vypadalo, že utkání bude jednoznačné. Soupeř ale z toho ještě udělal zápas a bylo o co hrát až do konce," pravil třebíčský lodivod.

Jeho tým závěr i přes snahu soupeře zvládl a pět kol před koncem soutěže pečetil postup mezi elitu. „Kdyby padl ještě gól na 6:5, mohlo utkání skončit jakkoliv. Museli jsme sestavu redukovat a 
v závěru nastupovali na led jen ti lepší hráči. Nakonec jsme to vedení 6:4 uhájili," hodnotí Vejmelka.

TŘEBÍČ – PŘEROV 6:4
Branky a nahrávky: 8. Urban (Kajnar, Sigmund), 9. Maštera (Kabelka), 22. Kajnar (Urban, Sigmund), 35. Matov (Maštera, Tůma), 39. Tůma (Kabelka, Matov), 47. Maštera (Matov, Strnad) – 3. Zdráhal, 27. Horký (Skříček), 29. Zdráhal (Klapal), 52. Rusňák (Klapal, Pochyla). Rozhodčí: Slavík – Jeletz, Šťastná. Vyloučení: 5:6. Využití: 3:2. Diváci: 55. Třetiny: 2:1, 3:2, 1:1.
Horácká Slavia Třebíč: Šoustal – Michálek, Erat, Matov, Tůma, Procházka, Sigmund, Kajnar, Strnad, Bernat, Burian, Urban, Wasserbauer, Pokorný, Tichý, Březka, Kabelka, Maštera.