OPAVA – TŘEBÍČ 2:3
Hosté začali dobře úvodní tlak a přetavil ve vedoucí branku Matov. Horácká Slavia měla dál více ze hry, ale skóre se do první sirény už neměnilo. „Utkání se pro nás vyvíjelo pozitivně, dostali jsme se do vedení a škoda, že jsme po první třetině nevedli větším rozdílem," komentuje hostující trenér Jaroslav Barvíř, který na střídačce zastupoval Karla Vejmelku.

Domácí po změně stran vyrovnali, ale Třebíč byla lepší. Vedení si vzala zpět v 25. minutě zásluhou Maštery a ještě do druhé přestávky zvýšil svým druhým gólem v utkání Matov. „Druhá třetina byla pro nás povedenější, i když soupeř srovnal z přesilové hry, ale my jsme přidali na pohybu a byli hokejovější. Dali jsme pěkné góly a dostali se do dvoubrankového vedení," těšilo hostujícího kouče.

Opava se snažila v poslední části o zvrat, vytvořila si tlak, ale podařilo se jí porážku jen zkorigovat. „Třetí třetina byla pro nás velice náročná, i díky rozhodčímu dal soupeř kontaktní gól a vzápětí měl trestné střílení, které Roman (Šoustal) chytil. V závěrečné power-play nás brankář opět podržel," oddychl si kormidelník Horácké Slavie.

Jeho tým tak další důležité utkání na ledě jednoho z konkurentů v boji o postup do extraligy zvládl. „Kluci odehráli velice náročné utkání, které je stálo hodně sil. Díky bojovnosti jsme ale utkání zaslouženě zvládli a klíčoví hráči tým táhli správným směrem. Máme tři body, takže spokojenost. Věřím, že se klukům bude dařit v dalších zápasech a dotáhnou to tam, kam si přejí," povídal Barvíř.
Branky a nahrávky: 21. Rousek (Borunský), 50. Borunský (Rousek) – 6. Matov (Maštera), 25. Maštera (Tůma), 35. Matov (Maštera, Tůma). Rozhodčí: Jeřábek – Rychlý, Moravec. Vyloučení 4:5. Využití 1:0. Třetiny: 0:1, 1:2, 1:0. Třebíč: Šoustal – Matov, Tůma, Procházka, Sigmund, Kajnar, Bernat, Burian, Urban, Wasserbauer, Pokorný, Březka, Kabelka, Maštera, Svoboda.

PROSTĚJOV – TŘEBÍČ odloženo
Utkání bylo kvůli marodce Prostějova odloženo. Náhradní termín je naplánován na 10. února.