Přítomnost talentovaného centra Bostonu v jeho rodišti neunikla ani představitelům města, kteří se nerozpakovali pozvat možná budoucí hvězdu kanadsko-americké ligy na oficiální návštěvu.


„Když se člověk dívá na mistrovství světa v hokeji a tam se hovoří například o třebíčské lajně, musí to zahřát u srdce. Navíc tito sportovci dělají mnoho pro propagaci města,“ vysvětloval starosta Třebíče Ivo Uher.


„Především jsem ale chtěl Vladimíru Sobotkovi poblahopřát k vydařené sezoně v NHL,“ zdůvodnil Uher své pohnutky, proč mladíka na radnici pozval.
A co se na oficiálním setkání dělo? Padaly zejména otázky na mladíkovu premiérovou sezonu ve slavné soutěži a jeho zkušenosti s řadou velkých jmen, jejichž roční gáže se počítá v řádech milionů dolarů.


„Vůbec se jako hvězdy nechovají. Berou všechny spoluhráče stejně,“ popisoval při setkání nadaný útočník, který sdílí kabinu Bruins společně se Slovákem Chárou či kanadským reprezentantem Marcem Savardem.


Jednadvacetiletého forvarda čekají už jen hokejové povinnosti. Před vstupním kempem v zámoří musí ještě nabrat kondici, ideální připravenosti na NHL by měl dosáhnout na trénincích pražské Slavie.


„Domluvil jsem se s nimi, že budu u nich trénovat,“ poznamenal Sobotka, který se po závěru sezony v zámoří připravoval i s Horáckou Slavií.
V nejbližší budoucnosti by do útrob třebíčské radnice mohli zavítat k oficiální návštěvě i další sportovci. Na olympiádě v Pekingu má totiž Třebíčsko dvě želízka v ohni – překážkáře Petra Svobodu a skifařku Mirku Knapkovou.


„Samozřejmě pokud k tomu bude příležitost, určitě učiníme další pozvání. Ale bude záležet, jestli oslovení budou mít čas a chuť,“ nechal se slyšet starosta Uher.