Ani jeden z celků nevstoupil do soutěže příliš šťastně. Horácká Slavia je po osmi kolech na samém dně tabulky, Písečtí jsou jen dvě příčky nad nimi.

„Nálada samozřejmě není ideální, ale nepovedené výsledky se snažíme hodit za hlavu. Odprostit se od toho. Abychom v zápase uspěli, musíme do něj jít s čistou hlavou,“ má jasno trenér třebíčských hokejistů Kamil Pokorný.

Horáci zatím získali jen tři body, doma porazili Kadaň 4:3 v prodloužení a v prvním kole uhráli bod v Mostě, kterému nakonec podlehli 0:1 v prodloužení. „Zatím se projevuje to, že máme velice mladé mužstvo. Vytváříme si šance, v posledním zápase jsme dostávali Šumperk i pod tlak, ale bohužel neproměňujeme šance a naopak soupeř nás za každý naší chybu nekompromisně trestá,“ přemítá Pokorný.

Právě proti Písku, který také není v optimální formě, by Horáci vše rádi zlomili. „Každý zápas chceme vyhrát. Vítězství v situaci, v jaké jsme, by nám určitě hodně pomohlo,“ uvědomuje si šéf třebíčské střídačky. „Doufám, že nám proti Písku pomůžou i diváci, i když si samozřejmě uvědomujeme, že nejsou úplně spokojení s výsledky. Ale s tím nejsme spokojení ani my a snažíme se udělat vše pro to, aby se to obrátilo,“ uzavírá Pokorný.