Tato tragická informace se objevila na stránkách hokejového klubu ve středu dopoledne. „S nesmírnou lítostí oznamujeme, že náhle zemřel hlavní trenér a sportovní manažer Horácké Slavie Radek Novák. Jménem Horácké Slavie vyjadřujeme celé rodině a pozůstalým upřímnou soustrast,“ stojí na webu HST.

Radek Novák byl dlouhá léta spjat s třebíčským hokejem. V roce 1997 se podílel jako hráč na postupu do druhé nejvyšší soutěže a dres Horácké Slavie oblékal další tři sezony.

U třebíčského hokeje setrval i po konci hráčské kariéry. Jako trenér a sportovní manažer, kde prokázal profesionální přístupu a klubovou oddanost.

Klíčovým hráčem týmu Náměšť-Vícenice je špílmachr Roman Durajka (v zeleném dresu u míče). Na podzim skóroval v pěti případech.
Sonda do klubu: Kouč Náměště Kylíšek si pochvaluje hlad po fotbale

Na začátku tohoto roku byl vedením Horácké Slavie jmenován do role hlavního trenéra prvoligového výběru. Měl za úkol restartovat trápící se tým. A Novák během pár týdnů dokázal nevídané věci. Ze svého výběru udělal postrach nadstavbové skupiny o postup do předkola play-off.

A právě tam se Třebíč i díky senzační dvanáctizápasové vítězné šňůře dostala! A tím to nemuselo končit. V boji o postup mezi nejlepší prvoligovou osmičku vedla Třebíč nad pražskou Slavií 2:0 na zápasy, a byla jen krůček od vysněného postupu. Poté však pandemie koronavirem dobře rozjetou mašinu zastavila.

Fotbalové utkání krajského přeboru mezi TJ Sapeli Polná a TJ Sokol Šebkovice.
Skončily první tréninkové bloky, trenéři jsou vesměs spokojení

Bohužel to ale nebylo letos naposledy, kdy zasáhla vyšší moc. V úterý se stala mnohem větší tragédie! Radek Novák ve svých sedmačtyřiceti letech náhle zemřel.

Na sociálních sítích tato tragická zpráva nezůstala bez odezvy. Všichni vyjadřují soucit rodině a pozůstalým.