Posuďte tuhle skvostnou bilanci sami.

V prvním zápase byl poměr vyloučených 4:8, využití 5:0. Ve druhém střetnutí to bylo 5:7, využití 4:1.

Je jasné, kde je třeba hledat hlavní rozdíl mezi oběma družstvy. „Při hře pět na pět jsme byli Třebíči rovnocenným soupeřem, jenže jsme dostali devět gólů v přesilovkách. Bolestivé to bylo hlavně ve druhém zápase, tam jsme doplatili na nedisciplinovanost více. Za stavu 1:0 jsme udělali zbytečné útočné fauly a byli potrestáni," připomíná kouč Havířova Jan Daneček.

Také Jiří Mička viděl v úspěšnosti při hře v početní výhodě klíč k výhře. „Důležité bylo, že jsme přežili vyloučení Lukáše Havla. Když je na trestné lavici, tak vždycky inkasujeme. Pak už jsem věděl, že zápas otočíme. Tentokrát to vzala na sebe první lajna, dala čtyři góly."

Povzbudivý je potom zejména fakt, že góly nepadaly do havířovské sítě podle jedné šablony. Dolníček vyrovnával na 1:1 po přesné střele z úhlu, Holík svou trefu vypustil přes clonící hráče, Erat se prosadil v dorážce. Chytrou střelou na sebe pak upozornil i Havel.

„Potrestali jsme soupeřovy fauly, dali čtyři góly. Tak by to v play-off mělo vypadat," pochvaloval si kapitán Třebíče David Dolníček.

Hned na úvod play-off si tak našla Horácká Slavia zbraň, která děsí. „Góly v přesilovkách jsme dali v prvním zápase i ve druhém, ve kterém to ale bylo cennější, protože jsme zápas otáčeli. Je to naše velká zbraň."

To je varování i pro Havířov. „Škoda čtvrtého gólu. Zase jsme udělali faul, který byl, a domácím to poskytlo komfortní náskok. Bylo to v době, kdy jsme se mohli dostat do hry a mohlo by nás to mrzet i doma. Musíme se vyvarovat oslabení, tím zbytečně dostáváme soupeře do hry. Při hře pět na pět je hratelný," znovu upozorňuje Daneček.