Do první vážnější šance se sice dostali domácí, ale Jekel byl proti Šikovi pozorný. A tak udeřilo na druhé straně. Sokolovští propadli v obraně, a brejk zakončila Třebíč parádně. Nedvídek si počkal na najíždějícího Šťovíčka, který střelou z voleje propálil Kašpara.

Třebíčské vedení uklidnilo, a přestože do pauzy vedení nezvýšili, hned po obrátce se radovali. Lahůdkově sehranou přesilovou hrou se dostali do dvoubrankového trháku. Nedbal si sjel od modré mezi kruhy, ale místo zakončení zvolil přihrávku na nikým nehlídaného Bittnera, a ten neměl před odkrytou brankou problém zavěsit.

V následujících minutách měli práci oba gólmani. Jekel vytasil dobré zákroky proti Kadlecovi. Za Kašparem se dvakrát rozezvučela branková konstrukce.

Skóre se zonuv měnilo opět na začátku třetiny. V té poslední udeřili domácí, a pomohla jim k tomu hned dvojnásobná nedisciplinovanost Horácké Slavie. Na vzdálenější tyč se trefil Weinhold, a tím přidal na dramatičnosti. Třebíč musela zpozornět, jenže další vyloučení ji dostalo znovu pod tlak. Z něj ale vyrovnání nepramenilo, což domácí mrzelo. Bittner sice po úniku ještě nezvýšil, ale necelých pět minut před koncem už bylo takřka rozhodnuto. Zukalova střela se nečekaně otřela o projíždějího Ferdu a obloučkem zapadla pod horní tyčku.

I když to Sokolov zkoušel ještě v power-play, Třebíč už si v závěru tento náskok pohlídala a pod novým trenérským duem Barvíř, Dolníček mohla slavit tři body. První v této sezoně!

Chance liga
SOKOLOV – TŘEBÍČ 1:3
Branky a nahrávky: 42. Weinhold (Pohl, Kverka) – 7. Šťovíček (Nedvídek, Křehlík), 22. Bittner (Nedbal, Vodný), 56. Ferda (Zukal, Nedbal). Rozhodčí: Šindel, Hucl – Belko, Sedláček. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. Třetiny 0:1, 0:1, 1:1. Sokolov: Kašpar – Pohl, Houdek, Kadeřávek, Weinhold, Klejna, Tureček, Sýkora – Rulík, Kadlec, Kverka – Šik, Jiskra, Vrána – Kropáček, Švec, T. Rohan – Vildumetz, Adámek, Křemen. Třebíč: Jekel – Nedbal, Zukal, Furch, Chalupa, Hlaváč, Bartejs, Valík – Vodný, Nedvídek, Šťovíček – Krliš, Bittner, Psota - Kratochvil, Kořenek, Ferda – Křehlík, Michálek, Hrubec.