„Jsem tady potřetí, kdy jdeme do nějaké spolupráce. Před třemi roky, když jsem odcházel do Mladé Boleslavi, jsem byl pod smlouvou, s panem Čapkem (generální ředitel Horácké Slavie – pozn. aut.) jsme jednali o uvolnění. Domluvili jsme se, že po vypršení spolupráce zase budeme jednat,“ říká Šindel.


Gólman mistrů světa z roku 1985 měl svoji bohatou hráčskou kariéru před lety završit právě v Třebíči. „Jenže nakonec jsem se rozhodl, že s aktivní činností skončím,“ vzpomínal už dříve na rok 1995.


Teď bude mladý třebíčský tým burcovat ze střídačky.


Proč se zveřejnění vašeho jmenování trenérem Třebíče tak oddálilo?


Důvodem byla ustanovení a datum ve smlouvě, kterou jsem měl já (s Mladou Boleslaví - pozn. aut.). Když jsem vycítil, že se moje působení v Mladé Boleslavi blíží ke konci, naznačila mi Třebíč možnou spolupráci. Vrátili jsme se k tomu o víkendu, kdy jsme dojednali podmínky a délku smlouvy. To ale není podstatné, je jedno, jestli je to na rok, dva nebo tři. Záleží na tom, jaké bude mít družstvo výsledky a v jakých podmínkách se hokej v Třebíči bude nacházet a jak dalece bude spolupráce fungovat.


V poslední sezoně jste zachránil v extralize Mladou Boleslav. Měl jste zájem tam pokračovat?


Dalo by se říct, že baráž proti Ústí nad Labem už jsem hrál s vědomím toho, že pokračovat nebudu.


Nakonec jste se domluvil s Horáckou Slavií. Měl jste i nabídky z jiných, třeba extraligových klubů?


Byl jsem s Třebíčí předběžně domluvený. Když jsem sem přicházel před třemi roky, s trénováním jsem moc nepočítal. Když jsem pak šel v Boleslavi na střídačku, abych pomohl svým kolegům a kamarádům Gudasovi a Šejbovi, trénování mě chytilo. A v Třebíči jsem chtěl splnit to, na čem jsme se dřív domluvili. Ty ostatní nabídky pro mě byly druhořadé.


Když jste v Třebíči v sezoně 2006/2007 dělal sportovního manažera, přivedl jste nové hráče. Můžou se na nové tváře těšit fanoušci i teď?


Před třemi roky jsme chtěli mít pod smlouvou hlavně třebíčské odchovance a juniory. Ti už v loňské sezoně ukázali, že mohou být platnými hráči, někteří hráli velice dobře. Loňská sezona byla velice těžká, protože se hrála víceméně s vlastními odchovanci. Pro mladé hráče to byl první rok v první lize a museli dokázat, že na to mají. Stavět budeme na těchto hráčích.


Jak si představujete posílení mančaftu?


Tým by mohli posílit dva hráči - jeden je odchovanec třebíčského hokeje, druhý je velice zkušený hráč, který už tady také působil. Přivítali bychom určitě hráče typu Míry Baruse, který loni, když tu byl, mužstvu ohromně pomohl.


Loni v dresu Horácké Slavie nastoupilo celkem pět hráčů Mladé Boleslavi. Je nějaká šance, že bude spolupráce se středočeským klubem pokračovat, i když jste v něm po dvou sezonách skončil?


Mám tušení, že první liga bude mít jiný charakter. Co mám zprávy, většina týmů má svoji „matku“ v extralize, kam ti hráči budou pendlovat. Zbývá víceméně jen Plzeň, Kladno a Třinec. (Třinec je domluvený se Šumperkem, napovídá trenérovi sportovní manažer Kamil Pokorný) Nevím, jak úzce bude Třinec spolupracovat se Šumperkem. Mladá Boleslav se vydala jinou cestou, nevím, jak to bude vypadat.


Jak dobře znáte třebíčský tým?


Je tady jediný hráč, s kterým jsem ještě nespolupracoval a osobně ho neznám. Loni jsem viděl určitě 15 utkání Třebíče. Kluci hráli dobře, někdy měli i dost smůly.


Tým ještě není kompletní, ale cíle už jste se vedením určitě probíral. Jaké jsou?


Cíl je, abychom se vyhnuli sestupovým starostem, mužstvo pak hraje úplně jinak. Takže musíme nastartovat sezonu jinak než loni. Druhá věc je, aby se soupeři zase báli jezdit do Třebíče.

JAROMÍR ŠINDEL

Narozen: 30. listopadu 1959.
Bývalý brankář pražské Sparty, chytal i ve finském Lahti a Tampere.
Mistr světa z roku 1985, startoval na dalších čtyřech šampionátech, chytal i na olympiádě v Calgary 1988 (6. místo).
V sezoně 2006/2007 působil jako sportovní manažer v Horácké Slavii, poslední dvě sezony byl sportovním ředitelem prvoligové a poté extraligové Mladé Boleslavi. V prosinci 2008 se posunul i do role hlavního kouče, tým zachránil v extralize.

Čtěte také:

Potvrzeno: koučem Třebíče se stal Šindel

Horácká Slavia získala Lva. A chce i mazáka Baruse