Svěřenci Romana Mejzlíka tak strávili vánoční pauzu hned za vedoucím Pískem, který mimo jiné doma porazili a z půdy lídra si odvezli bod. „Můžeme být spokojení s tím, co na ledě předvádíme. Je to dané i tím, že je nás po dlouhé době víc a můžeme hrát na tři útoky. To nám umožňuje hrát trošku agresivnější hokej, než jsme byli zvyklí z minulých let, kdy nás bývalo málo. To bychom nevydrželi fyzicky," vysvětluje třebíčský kouč Roman Mejzlík.

Větší počet hráčů na ledě je tak znát. „Dneska ty kluky nutíme, aby hodně bruslili a byli agresivní. Počínaje gólmany, přes obranu, kdy ještě někteří kluci chodí hrát druhou ligu za Pelhřimov a Velké Meziříčí a mají toho hodně, ale pohybují se na slušné výkonnostní úrovni. Ti hráči sbírají zkušenosti v mužském hokeji a přenáší je sem. Ta spolupráce s Pelhřimovem a Velkým Meziříčím je přínosem, někteří chodí trénovat i s áčkem," pochvaluje si třebíčský lodivod.
Chtějí hrát aktivně

Tým z Vysočiny se chce umístit ve druhé nejvyšší soutěži co nejlépe. „Cíl je pořád stejný, hrát aktivně a dávat hodně gólů, kterých dnes v hokeji až na několik výjimek moc nepadá. Hraje se ze zajištěné obrany, ale v této kategorii je to trošku volnější. Kluci se tak mohou na ledě víc seberealizovat, i když je to někdy trošku o nervy, ale ty hráče moc nesvazujeme taktikou," nechal se slyšet třebíčský kormidelník.

Jenže i hra v mládežnických kategoriích má svůj řád. „Kluci mají několik základních pokynů a hráče už trénuji nějaký pátek, včetně některých dorostenců, kteří s námi chodí a už ví, co děláme. Nestává se pak, že by dostali pokyny, kterým nerozumí, a nemusíme je učit něco nového," těší Mejzlíka.

Jeho svěřenci ztrácí na první Písek pět bodů, ale mají jedno utkání k dobru. Cíl Třebíčských je však jasný. „Sezonu chceme dokončit dobrými výkony a hokejem, na který se dá koukat," svěřil se trenér Horácké Slavie.