V premiéře se představila Třebíč na horkém jihočeském ledě, v hájemství Motoru však zanechala velmi sympatický dojem. Po boji prohrála 3:2.

„Chystali jsme se na to, že musíme byt silní v osobních soubojích a před bránou. To se nám dařilo v první třetině. Ve druhé a třetí třetině jsme začali zbytečně zmatkovat a odhazovat puky. Nebyli jsme kompaktní a měli jsme tři zbytečné fauly. Soupeř v druhé třetině odskočil na 3:1, což zápas rozhodlo,“ uvedl po zápase trenér Martin Sobotka.

První utkání před domácím publikem bylo ve znamení kolísavého výkonu. Proti Přerovu Horácká Slavia odehrála velmi dobrou první třetinu, po které vedla 2:0. Jenže ve druhém dějství tahala za kratší konec, a přestože pak dokázala otočit na 4:3, závěr patřil již Hanákům, kteří vyhráli 5:4 v prodloužení.

„Mrzí nás opět jedna věc. Jdeme do vedení 2:0, jenže znovu se opakovala historie z minulého zápasu v Budějovicích a ve druhé třetině jsme třikrát inkasovali. Musíme si pozorně rozebrat tu druhou třetinu, kde nás postihl dvacetiminutový výpadek a nakonec jsme o ten zápas přišli,“ posteskl si Sobotka.

Do třetice všeho dobrého se nekonalo. V Chomutově se sice zázraky nečekaly, jenže bez vstřeleného gólu (porážka 3:0) nelze zkrátka uspět. „Do utkání jsme vstoupili špatně a v první třetině byli horší. Stále jsme se snažili, ale možná i kdybychom hráli do půlnoci, tak bychom gól nedali. Nedá se nic dělat a ve středu musíme jet dál," ví Sobotka.

A právě proti Porubě potřebují jeho svěřenci zabrat a vrátit se k výkonům z přípravy. „S přípravnými zápasy jsme byli spokojeni. Musíme teď zabrat. Máme samozřejmě nějaké cíle, ale to se bude vyvíjet zápas od zápasu. Nejraději bychom však skončili v první osmičce, a zajistili si tak přímou účast ve vyřazovacích bojích,“ dodal Sobotka.