Ani bleskurychlé vedení Prostějovu nebylo nic platné, ačkoliv po půlminutě, kdy třebíčského brankáře prostřelil z levého křídla Chlán, nebylo domácím do zpěvu. „Nebylo to příjemné,“ potvrdil strážce svatyně Horácké Slavie Pavel Jekel. „Ale naštěstí jsme dali rychle gól, to nás nakoplo. Pak to bylo o tom, se psychicky zvednout, a to se povedlo všem, celému týmu,“ pochválil své spoluhráče Jekel za to, jak třemi góly skóre otočili.

Ilustrační foto.
Kuželkářku Dobešovou čeká v barvách Rosic Liga mistryň

Třebíč se navíc v této sezoně může spolehnout na početní výhody. Prostějov inkasoval ve středu v oslabení dva údery. „Určitě je super, že nám ty přesilovky jdou a jsme v nich dobří. Hodně se to trénuje,“ reagoval Jekel.

Ve druhé části jeho tým nerozhodilo ani snížení na dvoubrankový rozdíl. „Já furt viděl, že vedeme 4:2, a i když dostaneme gól, tak si říkám, že se hraje zase od nuly a už žádný nedostanu,“ povídal brankář Třebíče, který ve zbytku mače za svá záda žádný kotouč už nepustil.

Ovšem z gólu Divíška, který ho docílil bruslí, radost neměl. „Já dlouho takhle gól od brusle nedostal a myslel si, že to neplatí, když brusli schválně nastaví, ale rozhodčí říkal, že úmyslně ji nastavit může, ale že to tam nesmí kopnout. Podle mě je to trochu nespravedlivé,“ doplnil Jekel.

Hokejové utkání 2. ligy mezi BK Havlíčkův Brod a HC Moravské Budějovice 2019.
I páté derby vyznělo lépe pro Bruslaře. Rozhodli v závěrečné třetině

Na výhře jeho týmu tento sporný moment ale nic nezměnil. Laš svým druhým gólem v utkání zvýšil na 5:2, a pak už si Třebíčští výsledek pohlídali. Vítězství si zasloužili i za to, jak na ledě pracovali. Aktivitou a obětavostí Prostějov předčili. „Nejen proto, že nám dvakrát dali vylágoš, ale hlavně jde o to, že bojujeme o předkolo, chceme tam, podle toho jsme taky hráli,“ poukázal Jekel na největší motivaci.