Rebelové najeli na vítěznou vlnu, Třebíč se topí

Třebíč/Benátky nad Jizerou - Hokejová sobota se pro Horáckou Slavii Třebíč i havlíčkobrodské Rebely nesla ve stejném duchu jako poslední zápasy. Ve 14. kole se havlíčkobrodským hokejistům podařilo vyhrát už počtvrté za sebou, zato Třebíčští nevybředli z výsledkové mizérie ani v domácím utkání s Vrchlabím.

20.10.2008

KRIZE TRVÁ. Třebíčští hokejisté (zleva v bílém Vladimír Stejskal, Pavel Míča a Jan Koktan) letos na domácím ledě tříbodové vítězství ještě nevybojovali. Tentokrát podlehli krkonošskému Vrchlabí.Foto: Martin Mutl

TŘEBÍČ – VRCHLABÍ 3:5

Proti týmu z čela tabulky se hráči dlouho nemohli prosadit. Třebíčský gólman Míča inkasoval jako první ve 14. minutě po střele extřebíčského Látala, vrchlabí šlo do třetí třetiny s dvougólovým náskokem.

„Prakticky dvě třetiny jsme byli hodně nevýrazní a naprosto zaslouženě jsme prohrávali. Chybělo mi tam nasazení, pohyb a bojovnost,“ kritizoval třebíčský trenér Kamil Pokorný.

Jenže pak domácí ožili. Na 3:3 během 88 vteřin srovnal dvě góly Vrba. Pak ale jeho spoluhráči neubránili přesilovku, a bylo rozhodnuto. Pojistku ještě přidla do prázdné brány Krupka.

Branky a nahrávky: 38. Obdržálek (Čech), 54. Vrba (V. Burian), 55. Vrba – 14. Látal (Bedník, Kříž), 24. Vála (Konečný), 40. Krupka, 56. Kříž (Konečný), 60. Krupka. Rozhodčí: Skoupý – Kašík, Trunečka. Vyloučení: 7:7, navíc Fiedler (Vrchlabí) 5 minut a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1170. Třetiny: 0:1, 1:2, 2:2.

Třebíč: Míča – Flamík, Sláma – Sedláček, Kaláb – Hrbáček, Havran – Koktan, Bulička – Čech, Zahradník, Obdržálek – Staněk, Nahodil, Sojčík – Vrba, Rákos, Otčenáš – Přibyl, V. Burian, Stejskal.

Vrchlabí: Ševčík – Koma, Lukáč, Chatrnúch, Chaloupka, Galvas, Vála, Bendík, Wagenhofer – Horčička, Pajič, Beck – Fiedler, Krupka, Rusnák – Konečný, Kříž, Látal – Mikšovský, Gengel.

BENÁTKY N. J. – HAVL. BROD 0:4

V úvodu sice měli více ze hry Benátečtí, ale už v 8. minutě udeřili hosté, když Borovanský našel mezeru mezi Nedvídkovými betony. Netrvalo ani tři minuty, domácí gólman nezalehl kotouč včas a Třetina toho využil ke vstřelení druhé branky.

„Přežili jsme úvodní nátlak domácích, a pak jsme ze dvou šancí dali dva góly,“ usmíval se trenér hostů Petr Novák.

Hosté se dostali do pohody a jen čekali na brejky. Z jednoho z nich ve druhé třetině zvýšil Ondráček na 3:0 pro Rebely. A když pak o pět minut později při přesilovce poslal Špelda bombu do horního růžku Stejskalovy svatyně, nebylo co řešit.

V závěrečné části nasazovali domácí do hry více i čtvrtou formaci, která přinesla více bojovnosti a domácí se dokázali dostat do tlaku. Jenže hostující gólman Neruda chytal spolehlivě a skóre se už nezměnilo.

„Měli jsme ze zápasu trochu obavy, ale za tři body jsme strašně rádi, navíc se nám podařilo udržet čisté konto. Musím poděkovat i fanouškům, kteří nás přijeli v hojném počtu podpořit,“ řekl Novák.

Branky a nahrávky: 8. Borovanský (Jelínek), 10. Třetina (Borovanský, Svoboda), 25. Ondráček (Holec), 31. Špelda (Varga). Rozhodčí: Smitka - Podrazil, Žídek. Vyloučení: 11:9, Procházka 20 minut - Dušátko 10 minut. Využití: 0:3. Diváci: 560. Třetiny: 0:2, 0:2, 0:0.

Benátky nad Jizerou: Nedvídek (10. Stejskal) - Drábek, M. Tondr, Hrach, Mocek, Cunik, Gajda, Kajínek - Kudrna, Havel, Musil - Jech, Bárta, Hruška - Procházka, Weiss, Vantuch - M. Pabiška, Skořepa, Rapač – Dušek.

Havlíčkův Brod: Neruda – Vyhlídal, Pavlík, Šulc, Špelda, Borůvka, Martinka, Soldán, A. Jelínek – Borovanský, Třetina, Ondráček – Kraučuk, Holec, Svoboda - Varga, Stromko, Wurm – Němec, Dušátko, Rusnák.

JIŘÍ BÁRTA
JAN HAMMER

Autor: Jiří Bárta

20.10.2008 VSTUP DO DISKUSE

Výstava v Zahrádkářském domě ve Švabinského ulici.
22

OBRAZEM: Zahrádkáři pořádají velkou jubilejní výstavu

Ve volebním obvodu Vladislav může k volební urně přijít 756 oprávněných voličů.
5

Volby ve Vladislavi: I občanský průkaz už jsme po rozpečetění urny našli

„Volím topku,“ prozradil vězeň a kuchař Mikuláš Horváth

Lesní Jakubov – Dovařil rajskou a plněnou vepřovou kapsu s opečenými bramborami. A pak už padesátiletý Mikuláš Horváth, „služebně“ nejstarší vězeň rapotické věznice, netrpělivě vyhlížel volební komisi, aby mohl do urny vhodit svůj hlasovací lístek.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Hlasování začalo, otevřelo se 1 137 volebních místností

Vysočina – Úderem páteční čtrnácté hodiny, kdy v celé zemi začaly letošní sněmovní volby, se na Vysočině otevřelo 1137 volebních místností. Voliči, kteří do nich přicházejí, mohou odevzdávat své hlasy 419 kandidátům, kteří kandidují na kandidátních listinách 24 volebních stran.

Víkend: Koná se drakiáda i setkání s čajomilcem

Třebíč - Autorské čtení, vyprávění cestovatelů, tvoření s dětmi a drakiáda. Takové jsou tipy Denku na nadcházející víkend.