Další dva zástupci regionu vyšli ze středečních duelů s prázdnou, jihlavská Dukla prohrál 1:2 v Benátkách a Třebíč nestačila v Litoměřicích na Stadionu (2:4).

Naopak druholigovým zástupcům Vysočiny se včera dařilo. Pelhřimovský Spartak rozstřílel Kutnou Horu 7:2, suverénně si počínal i Žďár, který vyhrál 3:1 nad Hodonínem. Minimálně bod si připsala i Chotěboř, která doma hostila Břeclav. Po prodloužení byl stav 2:2 a rozhodovaly nájezdy, které však skončily až po uzávěrce tohoto vydání.

I. liga

BEROUN H. BROD 2:1 po s. n.

Na úvodní branku zápasu si diváci museli počkat až do třetího dějství, v první a druhé části si sice oba týmy vytvořily několik dobrých šancí, ale překonat domácího Furcha a brodského Nerudu se žádnému z hráčů nepovedlo.

První gól padl až na začátku třetí části v přesilovce při trestu brodského Rytnauera. Besser při přesilové hře našel osamoceného Vlčka a ten překonal Nerudu 1:0. Rebelové si poté zahráli dvě přesilové hry, ale ne a ne na Furcha vyzrát. To se jim povedlo až v 51. minutě, kdy dvojice Polodna s Kostourkem vyšachovali domácí obranu a druhý jmenovaný zařídil vyrovnání. Oba týmy se pak v závěru normální hrací době pokoušeli rozhodnout, ale bezvýsledně. Přišlo tak na řadu prodloužení, které ovšem o vítězi zápasu také nerozhodlo. Bonusový bod domácím nakonec přisoudil Klhůfek.

Branky a nahrávky: 43. Vlček (Besser, Milfait), rozhodující nájezd Klhůfek - 51. Kostourek (Polodna, Meidl). Rozhodčí: Grech - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Třetiny: 0:0, 0:0, 1:1 0:0. Havlíčkův Brod: Neruda Morava, Ostrčil, Koma, Šenkeřík, Protivný, Pavlík, Sova, Jelínek Polodna, Meidl, Kostourek Jonáš, Semorád, Rytnauer Švaňhal, Zábranský, Fiedler Stehlík, Štěpánek, Musil.

BENÁTKY N. J. JIHLAVA 2:1

Úvod utkání vyšel Jihlavě, ta si vytvořila několik zajímavých příležitostí, ale skóre se neměnilo. Nicméně i domácí Benátky se několikrát zahrozily, ale Halmoši byl vždy na správném místě. Změnu skóre přinesl až závěr druhé třetiny. Ve 39. minutě ujel obraně Dukly Král, toho hostující hráči zfaulovali, a tak rozhodčí nařídil trestné střílení. Král si z nabídnutou příležitostí věděl rady a Halmoši ho překonal střelou mezi betony 1:0.

Jihlava však dokázala srovnat krok ve třetí části, ve 46. minutě trochu se štěstím vyrovnal Hubáček. Vyrovnávací trefa vlila Dukle do žil nový impuls a hned několikrát nebezpečně zahrozila. Domácí střídačka na to zareagovala oddechovým časem. Nakonec si však tři body připsali domácí. Na konci zápasu rozhodl Pavlů, jenž se trefil v 58. minutě v přesilové hře.

Branky a nahrávky: 39. Král (TS), 58. Pavlů (Vitásek) - 46. Hubáček. Rozhodčí: Dvořák - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Třetiny: 0:0, 1:0, 1:1. Jihlava: Halmoši - Jaroš, Dobrovolný, Ficenc, Drtina, Kaláb, Kolafa, Grundmanis, Malena Čachotský, Hubáček, Hodek Krupka, Domin, Polcar - Bezděk, Zeman, Jeslínek Pometlo, Mikšovský, Maliník.

LITOMĚŘICE TŘEBÍČ 4:2

Horáci šli v Litoměřicích v 9. minutě do vedení, když se prosadil Rangl přesnou střelou do šibenice. Třebíč poté pozorně bránila, ale i několikrát ohrozila domácího brankáře.

Na druhou část však hosté nebudou vzpomínat v nejlepším. Ve 24. minutě srovnal Kříž. To by ještě nebyla pro Třebíčany pohroma. Ta přišla až během 30. a 31. minuty. Domácí totiž během 95 vteřin vstřelili tři branky! Po trefách Hlusičky, Kloze a Holomka šly Litoměřice do pohodlného vedení 4:1. Horáci se z šoku oklepali až v závěru druhé části, zpátky na rozdíl dvou branek je dostal Dolníček. Dramatická zápletka se však nekonala a Litoměřice si pohlídaly dvoubrankové vedení a braly tak tři body.

Branky a nahrávky: 24. Kříž (Kloz, Tvrzník), 30. Hlusička (Drábek), 30. Kloz (Šinágl, Kříž), 31. Holomek (Slížek) - 9. Rangl (Havran, Dolníček), 38. Dolníček (Honejsek, Laš). Rozhodčí: Florian - Gerát, Ondráček. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Třetiny: 0:1, 4:1, 0:0. Třebíč: Hrubec - Sedláček, Kadela, Havran, Sláma, Brož, Sobotka, Rangl, Dietz - Laš, Dolníček, Honejsek - Burian, Dočekal, Vondráček - Vítek, Čech, Přibyl - Kovalský, Kaut, Heřman.

II. liga

PELHŘIMOV K. HORA 7:2

Branky a nahrávky: 2. Adam (Kubát), 4. Hadrava (Suk), 5. Tecl (Plachý, Rašner), 34. Kubát (Suk), 36. Suk (Hadrava, Kubát), 54. Hrbatý (Tecl), 57. Havel - 13. Bláha (Heřmanský), 33. Králíček (Bílek). Třetiny: 3:1, 2:1, 2:0.

ŽĎÁR N. S. HODONÍN 3:1

Branky a nahrávky: 27. Plachý (M. Sobotka), 48. Havelka (R. Sobotka), 51. Ježek (Plachý, M. Sobotka) - 56. Rehuš (Komárek). Třetiny: 0:0, 1:0, 2:1.