Pro mladíka z Brna to byl vůbec první start v dospělé hokejové soutěži. A jak bylo na ledě vidět, hlavu si s tím nelámal. Tři minuty před koncem první části dokonce zvýšil na 3:0, když překvapil kolínského brankáře Sejpala lišáckým pokusem zpoza branky. „Je to krásný pocit, když se dá gól,“ pravil hned po utkání pro klubové stránky Horácké Slavie Jaku Malý, který svůj individuální výkon ale postavil na druhou kolej. „Jde hlavně o to, že jsme vyhráli jako tým. Myslím, že rozhodla první třetina,“ doplnil.

A radost měl nejen z toho. „Jsem rád, že jsem mohl vůbec nastoupit za chlapi a vůbec do zápasu, to je z tohoto pohledu a za této situace paráda,“ potěšilo mladého forvarda.

Jeho tým měl po skvěle zvládnuté první třetině jasný úkol. „My si v kabině řekli, že si musíme pohlídat výsledek, nezbláznit se a nedostat zbytečné góly,“ nastínil. „Byli jsme celý zápas lepší. A oni to v závěru nezvládli. Nešlo jim nic, nenahráli si, asi byli frustrovaní. Proto hráli trochu zákeřně, ale to se stává, když se nedaří,“ dodal.

V tom měl pravdu, což dokazuje i konečný výsledek 5:0 pro Třebíč. Premiéra tedy vyšla a adaptace do nového prostředí bude určitě snazší. „Kluci v kabině mě vzali v pohodě. Některé kluky jsem tu znal, Michala Furcha nebo Daniela Kowalczika,“ prozradil Malý. „Při zápase mi kluci pomohli, poplácali mě, když se mi něco povedlo. A v lajně jsme si, myslím, sedli. Když něco nešlo, na střídačce jsme si to vyříkali,“ přidal.

Z utkání má nakonec i suvenýr. „Já ani nevěděl, že tam kluci pro ten puk jeli. Až mi to pak říkal pan vedoucí na střídačce. Je to paráda, první gól za chlapi, určitě si ho vystavím,“ plánuje Jakub Malý, který za trefu i něco zaplatí. „Už mi kluci psali na tabuli nějakou pokutu, ale kolik, to se neříká,“ pousmál se.