Prvoligová Horácká Slavia získala před bojem o záchranu několik známých jmen. Z Pardubic přichází na hostování talentovaný gólman Martin Růžička, který už letos v extralize nasbíral 16 startů a pravidelně se střídá s jedničkou Jánem Lašákem. „Měl by nám být k dispozici pro všechna utkání skupiny play out,“ prozradil klubovým stránkám hstrebic.cz kouč áčka a zároveň sportovní manažer Kamil Pokorný.


Vedení Horácké Slavie lovilo i o patro níž – ve druhé lize. Na střídavý start by se v Třebíči mohli objevit produktivní útočníci Michal Kaňka a Zdeněk Jurásek.
Fanoušci si určitě ještě vybaví Kaňkovo působení v Třebíči v sezonách 2001/02 a 2002/03. Letos forvard táhne tým Benešova.


„Má velké zkušenosti a zná zdejší prostředí. Mohl by určitým způsobem nahradit Baruse,“ dodává Pokorný na adresu čtyřiatřicetiletého útočníka.


Jen o rok mladší je hodonínský útočník Zdeněk Jurásek, nejproduktivnější hráč Drtičů, který už si zahrál slovenskou i polskou extraligu. Třebíčský dres by mohl obléknout i jindřichohradecký Fin Ville Mäkelä.


„Stále platí, co jsme říkali už dříve. Věříme stávajícímu kádru, který se v průběhu soutěže stále zlepšuje,“ dodal kouč týmu, který jen těsně přišel o účast v play off.


Naopak uzávěrka přestupů zůstala bez odezvy v týmu havlíčkobrodských Rebelů. V Kotlině se žádná nová tvář neobjeví. „Jsme plně závislí na Slavii. Nikdo nový se k týmu nepřipojí,“ prohlásil generální manažer Rebelů Augustin Žák.


Sportovní manažer jihlavské Dukly Patrik Augusta už v pátek avizoval, že tým z Horáckého zimního stadionu zůstane beze změn.

NOVÉ TVÁŘE V HORÁCKÉ SLAVII

Jan BUCHTELE – útočník, střídavý start z Pardubic (extraliga)
Zdeněk JURÁSEK – útočník, střídavý start z Hodonína (II. liga)
Michal KAŇKA – útočník, střídavý start z Benešova (II. liga)
Lukáš KOMÁREK – obránce, střídavý start z Hodonína (II. liga)
Ville MÄKELÄ – útočník, střídavý start z Jindřichova Hradce (II. liga)
Martin RŮŽIČKA – brankář, hostování, zárověň střídavý start do Pardubic