DĚČÍN - PELHŘIMOV 0:6

Pelhřimov neodjížděl k zápasu kompletní, a když na trestnou lavici rychle putoval obránce Kasalý, nevypadalo to s ním vůbec dobře. Jenže Děčín sehrál přesilovku mizerně, chyboval v rozehrávce a Beneš to potrestal gólem. Hosté navíc nachystali další rychlý úder. Při přesilovce pěti proti třem se k ráně dostal Votápek a bylo to o dvě branky. Následoval nápor Děčína, který se přelil i do druhé dvacetiminutovky. Barus však chytal spolehlivě, takže mohlo platit okřídlené „nedáš dostaneš." Ve 27. minutě Martin Hadrava tak dlouho napadal rozehrávku domácích, až sebral puk Klementovi a střelou z ostrého úhlu překonal Štichu. Třetí třetina vítězství Pelhřimova potvrdila, když hosté přidali ještě tři branky.

„Po dvou prohraných utkáních se nám povedlo vyhrát, což je v dané situaci to nejdůležitější. Podali jsme dobrý výkon, dali šest gólů, výhra je to zasloužená," prohlásil Jan Dvořák, který na lavičce Ledních medvědů zaskočil za nemocného trenéra Tibora Janáse.

Branky a nahrávky: 3. Beneš (Votápek, Mečiar), 7. Votápek (Plachý), 27. Martin Hadrava (Beneš), 51. Votápek (Mečiar), 55. Martin Hadrava (Beneš), 56. Kubát (Minárik, Kadlec). Rozhodčí: Orlický - Kilián, Štěpán. Vyloučení: 9:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 250. Třetiny: 0:2, 0:1, 0:3. Pelhřimov: Barus - Jelínek, Kasalý, Mečiar, Adam, Šidák, Srdínko, Kubát, Marek - Hadrava, Votápek, Plachý, Kopic, Martin - Hadrava, Beneš, Kadlec, Minárik.

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE - KLÁŠTEREC N. OHŘÍ 4:2

Poprvé v sezoně se Žihadla představila před vlastními fanoušky. Po dvou prohrách chtěli svěřenci Rudolfa Cakla získat první body a odlepit se v tabulce ode dna. Hosté však v úvodu utkání uzavřeli domácí celek ve vlastním pásmu, z tlaku ale nedokázali nic vytěžit, a tak po nenápadné akci otevřel skóre zápasu budějovický Šaur. Do konce první třetiny přidal ještě branku Matějka a moravskobudějovičtí hokejisté odskočili do rozhodujícího dvoubrankového vedení. Klášterec dokázal v polovině utkání snížit, ale povedeným nástupem do závěrečné dvacetiminutovky, kdy dokázali domácí vstřelit dvě rychlé branky, si Budějovice pojistili první vítězství v sezoně.

Branky a nahrávky: 10. Šaur, 18. Matějka (Sobotka), 41. Barták (Pelikán), 45. Horký - 36. Bečvář (Loučka), 60. Jáchym (Hrdlička, Strejček). Rozhodčí: R. Slavka - O. Polák, L. Rampír. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. Diváci: 250. Třetiny: 2:0, 0:1, 2:1. Moravské Budějovice: Dusík - Jakeš, Sobotka, Randa, Forman, Sechovec, Peroutka, Latner, Šaur - Kesner, Kadela, Trojan, Dostál, Matějka, Barták, Pelikán, Lupač, Gottlieb, Vlašín, Telesz, Horký.

SOKOLOV - ŽĎÁR 5:0

Plameny se k utkání 3. kola vydaly na led jednoho z favoritů a hned v úvodu se přesvědčily, že je v Sokolově nečeká nic jednoduchého. „Přijeli jsme sem s tím, že zápas založíme na dobré obraně, jenomže hned v první minutě nám ujeli dva na nikoho," zlobil se žďárský trenér Martin Sobotka na své svěřence, kteří inkasovali hned v 1. minutě. Hosté se z brzkého gólu nedokázali dlouho vzpamatovat a pouze sledovali, co předvádí o třídu lepší soupeř. Ten přidal ještě čtyři branky, na které žďárští hokejisté nedokázali nijak zareagovat a ze západu Čech si odváží debakl.

„Domácí byli jednoznačně lepší, výrazně lépe bruslili a byli mnohem lepší v osobních soubojích. Odehráli jsme po všech stránkách nepovedený zápas a musíme se teď podstatně lépe připravit na sobotu," snaží se Sobotka co nejrychleji zapomenout na nevydařené utkání a připravit svůj tým na další těžký souboj s Jindřichovým Hradcem.

Branky a nahrávky: 1. Dobřemysl (Švec, Sýkora), 13. Švec (Prošek, Dobřemysl), 28. Tvrdek (Kuběna, Koblasa), 31. Vrána (Flek, Schusser), 43. Sýkora (Dobřemysl, Kvapil) Rozhodčí: Kostourek - Černý, Malý Vyloučení: 3:8 Využití: 2:0 V oslabení: 0:0. Žďár nad Sázavou: Sláma (31.Vlach) - Beneš, Vítek M., Pleva, Pilný, Smejkal, Kolda - Plachý, Kunstmüller, Padělek, Man, Vítek D., Dítě, Krupka, Říha, Gregar, Zídek, Hron.

Ostatní výsledky 3. kola skupina Západ: Kolín - Tábor 1:5 (0:2, 0:1, 1:2) , Klatovy - Řisuty 2:5 (0:1, 1:4, 1:0), Trutnov - Vrchlabí 1:3 (0:1, 1:0, 0:2) , Kobra - Nymburk 4:2 (3:1, 1:1, 0:0), Jindřichův Hradec - Bílina 4:1 (2:0, 2:1, 0:0).