„První trénink vypadal standardně. Sešli se všichni kluci, které máme pod smlouvou, a pak další hráči, které tu máme na zkoušku," komentoval trenér a sportovní manažer v jedné osobě Kamil Pokorný.

Na zkoušku se v Třebíči objevilo hned pět hráčů z extraligové Komety Brno a dva hráči z Pardubic. O své místo ale budou muset tvrdě bojovat. „O všech hráčích, kteří jsou u nás na zkoušku, chceme mít jasno do dvacátého srpna. Záleží už jenom na nich, jestli se dostanou do kádru, nebo ne. Myslím si, že motivací pro ně je, že se s námi můžou připravovat a poprat se o dres Horácké Slavie," uvedl Pokorný.

Z hráčů, kteří budou třebíčskými trenéry zkoušeni, nastoupili za Horáckou Slavii v minulé sezoně pouze Moučka se Zítkou. Ostatní členové úspěšného loňského týmu, který došel až do semifinále, dostali možnost nastoupit do přípravy s Kometou, případně jiným extraligovým týmem.

V případě, že se do kádrů neprobojují, ale existuje možnost, že by se v Třebíči opět objevili. „O některých hráčích ještě jednáme, ať už o těch, kteří tu působili už loni, nebo i o nových jménech. Ta ale přijdou až postupně a včas o tom budeme informovat," řekl muž, který v týmu na pozici hlavního trenéra působí od listopadu roku 2010.

S mužstvem už naopak netrénuje třicetiletý obránce Lukáš Sláma. „Lukášovi jsme nenabídli novou hráčskou smlouvu, a to z těch důvodů, že jeho výkonnost v zápasech stagnovala a vzhledem k tomu, že by nebyl na jeho věk dostatečně vytížen, tak mu smlouva nebyla nabídnuta," přiznal Pokorný. „Protože je to ale Třebíčák a odvedl zde velký kus práce, tak jsme mu nabídli práci v klubu, kterou ale zatím nepřijal," doplnil.

Lehčí začátek letní přípravy brzy vystřídá tvrdá dřina. Trénovat totiž budou hráči Horácké Slavie až do sedmadvacátého června. „Poté se sejdeme znovu až sedmnáctého července, to znamená, že hráči budou mít zhruba devatenáct dní volno. Kolem čtyřiadvacátého července bychom chtěli jít na led, ale samozřejmě detaily výroby ledové plochy ještě dolaďujeme," prozradil kouč Třebíče.

Co však během týdnů přípravy na hráče všechno čeká, prozradit nechtěl. „Bude to standardní letní příprava a já bych nerad zabíhal do podrobností. Chceme mít hráče silově a rychlostně dobře vybavené, protože to jsou atributy, které dnes v moderním hokeji rozhodují," prohlásil Pokorný. „Nechystáme ale nic speciálního. Použijeme standardní věci, které nám už v minulosti fungovaly," uzavřel. (jj)