Ve zkratce by se dalo říci, že tak, jak celá série pro celek z Vysočiny špatně začala, tak totožným způsobem také skončila.

Úvodní domácí porážka 1:2 se na psychice týmu pozitivně projevit nemohla. „Ukázalo se, že nebylo zrovna dvakrát výhodné, začínat na domácím ledě. Tyto zápasy se navíc hrají na málo gólů a my jsme řadu šancí nevyužili,“ postýskl si po prvním duelu kouč Horácké Slavie Kamil Pokorný.

Ve druhém utkání, hraném opět v KHNP Aréně, už to Třebíči vyšlo. Výhra 4:2 se ovšem nerodila vůbec lehce. Severočeský celek prokazoval, že se na play-off velice dobře připravil a o jeho porážce rozhodly až dvě inkasované branky v závěrečné dvacetiminutovce.

Na jaře už se fotbalisté Havlíčkova Brodu (v bílých dresech) nebudou moci opřít o útočné duo Kučera – Žila. Dokážou je adekvátně nahradit?
Brod přes zimu ztratil útočné opory. Šance pro ostatní, tvrdí předseda Slovanu

Zřejmě klíčový pro osud celé série byl třetí zápas, který se v pondělí odehrál už na ledě Sokolova. Horácká Slavia vedla v polovině zápasu o dvě branky, jenže deset minut před třetí sirénou už byli napřed domácí – 3:2. Vyrovnávací trefa Bittnera znamenala, že utkání se rozhodne v nastaveném čase.

V prodloužení vystřelil důležitý druhý bod Severočechům mladíček Vrhel. „V prodloužení jsme výborně ubránili oslabení, ale pak jsme jednou propadli a soupeř dal šťastný rozhodující gól,“ postýskl si po pondělním utkání kouč Třebíče.

Úterní čtvrtý duel tak už museli hráči Horácké Slavie zvládnout, pokud nechtěli, aby pro ně letošní ročník skončil.

Ačkoliv mohou jí do jarní části v relativním klidu, nechtějí divizní fotbalisté Bystřice nad Pernštejnem (v červeném) nic podcenit.
Vyhlídky pro divizní jaro? Bystřice chce být premiantem mezi kluby z Vysočiny

Jenže od úvodních minut šel vývoj zápasu proti hostujícímu mužstvu. Sokolov vedl během chvíle 2:0. „Prvních pět minut zápas rozhodlo. Sokolov vstřelil rychlou branku, navíc za chvíli využil rovněž početní výhodu,“ mračil se.

Snaha Třebíče vyznívala naprázdno, definitivní KO jí domácí celek zasadil dvě minuty před koncem – 3:0. „Hráčům se nedá upřít snaha, celou sérii jsme odehráli na maximum, ale postupně to od nás byla spíše křeč. Hokejistům Sokolova mohu k postupu jen pogratulovat,“ dodal Pokorný.