Na zimním stadionu v Třebíči bylo opravdu co k vidění. Exhibici si neužívali pouze fanoušci, kterých si našlo cestu na stadion 2170, ale show vytvářeli i hráči. A že se bylo na co koukat. V sestavě Třebíče nechyběl například hvězdný Patrik Eliáš, zřejmě nejslavnější odchovanec klubu. Své místo v sestavě měl i Kamil Pokorný nebo hráči, kteří se zasloužili o postup do první ligy před dvaceti lety jako například aktuální kouč Horácké Slavie Martin Sobotka. Že o show a zábavu nebude nouze, bylo při pohledu na soupisku Olympu jasno. Tu vedl svými kousky Martin Dejdar, ale nezahálel ani hokejový komentátor Jiří Hölzel.

Úvodní čestné buly vhodil Tomáš Zelenka, který odstartoval na branky velmi bohatou exhibici. Oslava dvacetiletého výročí dospěla symbolicky až do remízy 20:20.

K vidění bylo i několik nájezdů, které se v hokeji při normálních zápasech nevidí. V průběhu zápasu došlo k několika zajímavým vložkám jako dovednostním disciplínám, úplatkářské aféře, vniknutí chuligána na ledovou plochu, doslova ohnivému nájezdu a dalším. Zkrátka celá exhibice chtěla bavit přítomné diváky a to se povedlo. „V Třebíči se na postup do první ligy vzpomíná jako na největší hokejovou událost v historii a hráči, kteří se o to přičinili, zaslouží uznání. To se při oslavě 20 let v první lize rozhodně povedlo a nejeden fanoušek zavzpomínal na staré časy. Byl to zážitek jak pro mladé fanoušky, tak pro pamětníky," poznamenala skalní fanynka z kotle Třebíče. Oslava se vyvedla, teď fanoušci doufají, že budou moci slavit i úspěšnou sezonu.

HST „20": Stanislav Neruda, Filip Luňák Zdeněk Sedláček, Bedřich Ščerban, Marcel Hrbáček, Tomáš Zeman, Karel Šefčík, Lukáš Sláma, Rostislav Malena, Oldřich Kališ - Michal Mikeska, Radek Novák, Milan Buďa - Martin Fryauf, Oldřich Bakus, Roman Hlouch - Michal Kaňka, Jakub Žiška, Patrik Eliáš - Kamil Pokorný, Tomáš Madrý, Martin Sobotka - Roman Mejzlík, Petr Zahradník, Karel Vejmelka st.

Olymp Praha: Svoboda, Frýd, Matěj Dejdar, Tuháček, Zapletal, Pražský, Vik, Beran, Hölzel, Platil, Černošek, Siegl, Zelenka, Hašek, Nový, Šmicer, Martin Dejdar.

ONDŘEJ KRÁSNÝ