Prachbídný vstup zničil naději na úspěch

Třebíč, Ústí nad Labem – V dohrávce 36. kola první ligy se překvapení nekonalo. Hokejisté Třebíče nezachytili úvod střetnutí, po první třetině už prohrávali vysoko 4:1.

5.1.2010

Ilustrační foto.Foto: Martin Mutl

ÚSTÍ N. L. – TŘEBÍČ 6:1

Pouze 4 minuty a 33 sekund vydržel v třebíčské kleci brankář Lev. Hosté poprvé inkasovali už po 43 sekundách. Horácká Slavia si před vlastní brankou počínala nedůrazně, a Alinč a Šagát v rozmezí jedné minuty navýšili skóre až na 3:0.

Hosté si vzali oddechový čas, do branky se místo Lva už vracel Míča. Krätzer sice zanedlouho vykřesal jiskřičku naděje, ale tu ještě v první třetině sfoukl Janků.

Ve druhé třetině branka nepadla, v té poslední Lvi odskočili až na pětibrankový rozdíl. V závěru korigoval skóre Obdržálek.

Branky a nahrávky: 1. Pajič (Klobouček, Zeman), 4. Alinč (Pazourek, Janků), 5. Šagát (Hanzl), 17. Janků (Alinč, Trončinský), 46. Heřman (Hanzl), 49. Hanzl (Kloz) – 9. Krätzer (Přibyl), 55. Obdržálek (Ostrčil). Rozhodčí: Kubičík – Zavřel, Svoboda. Vyloučení: 6:5, navíc M. Pšurný – Laš 10 min. + do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 2308. Ústí: Orct – Němeček, Trončinský, Klobouček, Zeman, O. Kříž, Vobořil, Novotný, Gýna – Janků, Alinč, Pazourek – Kloz, Pajič, Sklenička – Šagát, Hanzl, Heřman – M. Pšurný, R. Pšurný, Pojkar. Třebíč: Lev (5. Míča) – Bulička, Ostrčil, Kania, Koktan, Sedláček, Kadela, Hrbáček – Laš, Krätzer, Přibyl – Rod, Nahodil, Obdržálek – Burian, Dolníček, Stejskal – Čech, Kadela, Vítek.

Autor: Pavel Mikeš

5.1.2010 VSTUP DO DISKUSE
Osm politiků z Kraje Vysočina se účastnilo netradiční předvolební debaty Deníku
49

Jak odpovídali politici ve vysočinském Deník-Busu

Veronika Hana Konvalinková (uprostřed) při předvolební debatě Deníku v Brzkově.

Politika není kamenolom, aby ji museli dělat jen muži, říká jednička Zelených

Lipník zvítězil už popáté v řadě

Třebíčsko – Boj o špici se vyrovnal. Vedoucí Třebelovice prohrály v Chlístově a jejich náskok na čele tabulky okresního přeboru se po 11. kole ztenčil na bod. Ten na lídra chybí Přibyslavicím, které uspěly na hřišti fotbalistů rezervy Jemnicka. Nejlepší formu má v současné době Lipník, který naplno bodoval už pětkrát v řadě a posunul se na čtvrté místo.

OD SOUSEDŮ: Na tahu Jihlava - Havlíčkův Brod se zranilo čtrnáct lidí

Vysočina - Hlavní silniční tah z Havlíčkova Brodu do Jihlavy se stal v pondělí kritickým místem. Během jediného dne tam došlo ke dvěma vážným dopravním nehodám. Zranilo se při nich 14 lidí.

Radek Koten (SPD): Jako jediná strana prosazujeme přímou demokracii

Vysočina /ROZHOVOR/ – Lídrem vysočinské kandidátky SPD (Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura) je v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny Radek Koten. „Proč by nás měli lidé volit? Protože my máme odvahu říkat pravdu. Pojmenováváme věci tak, jak jsou. Neschováváme problémy za rádoby korektní slovíčka,“ říká politik z Vojnova Městce na Žďársku.