Hráči i jejich fanoušci však řekli jasné NE. Za skvělé atmosféry se hrálo dramatické utkání, které skončilo 2:2 po základní hrací době.

Čtvrtý čtvrtfinálový duel tedy zamířil do prodloužení, ve kterém byla Třebíč šťastnější – Martin Dočekal ránou z voleje vsítil třetí branku Horácké Slavie a srovnal tak sérii na 2:2 na zápasy.

Zimní stadion v Třebíči se v dubnu uzavře, hokejisty Horácké Slavie čeká dvouletý azyl.
Sbohem starému zimáku v Třebíči. Velká oprava za půl miliardy vypukne za měsíc

„Teď kluci jedou zase do Litoměřic a já věřím, že to tam zvládnou, čtvrtfinále vyhrají a my si hokej v Třebíči ještě pár dní užijeme. Ale i kdyby ne, tak to nevadí. Se starým zimákem by se tak rozloučili výhrou, na což by se za pár let určitě vzpomínalo mnohem lépe než na prohru,“ podotkl Ladislav Janáček, který na třebíčské zápasy chodí pravidelně.

Zdroj: Deník/Milan Krčmář

Zda si lidé v Třebíči na hokej letos ještě zajdou, se rozhodne v sobotu. Rozhodující pátý čtvrtfinálový zápas první hokejové ligy mezi Litoměřicemi a Třebíčí začíná na severu Čech úderem sedmnácté hodiny. Pokud by Třebíč vyhrála, čekalo by ji semifinále se Zlínem.

Tato série se už hraje na čtyři vítězné zápasy, takže by se hokejisté Horácké Slavie k radosti svých fanoušků představili ještě minimálně dvakrát doma.