Havlíčkobrodské Rebely čeká před domácím publikem povinnost v podobě zápasu s posledním Berounem.

Těžká práce čeká Jihlavu, která se představí na ledě nevyzpytatelného Hradce Králové. „Hradec patří k mužstvům, na jejichž ledě se hraje hodně nepříjemně, ale já věřím, že to pro nás bude zápas se šťastným koncem," řekl trenér Dukly Petr Vlk. Na zápas prý odcestuje kompletní mužstvo. „Nikdo nám scházet nebude," dodal.

Vyrovnaná bitva se čeká také v Kadani, kam přijede zatím nejúspěšnější celek z Vysočiny v této sezoně Třebíč. Čtvrtá Horácká Slavia má na svém kontě jen o dva body víc, než její dnešní soupeř.

Svěřenci trenéra Kamila Pokorného se budou chtít pomstít za domácí porážku. I když zkušený kouč ví, že to nebude nic jednoduchého. „Kadaň v této sezoně hraje výborně, má navíc takový atypický stadion, kde se nikomu moc dobře nehraje," přemítá Pokorný.

Toho trápí především problémy v obraně. „Dva hráče si stáhly extraligové celky, Rosťa Malena má horečky, takže tam pojedeme hodně oslabení," prozradil třebíčský trenér. Šanci tak prý dostanou „méně zkušení hráči, kteří by ji měli chytnout za pačesy."

V Kadani půjde také o souboj velkých opor v brance. Vždyť domácí jednička Miroslav Hanuljak je statisticky nejlepším brankářem soutěže. Velkou oporou Třebíčských je zase Marek Čiliak. Očekává se tak, že moc gólů nepadne.

„Ono se to ale nikdy nedá říct dopředu, ale souhlasím, že v obou brankách je velká kvalita," podotkl trenér Horácké Slavie.

Povinná výhra

Nejlehčí sousto, které ve druhé české nejvyšší soutěži je, čeká na havlíčkobrodské Rebely. Tým trenéra Jiřího Recha přivítá poslední Beroun. V Kotlině se tak očekává jasná výhra.

Trenér Havlíčkova Brodu Jiří Rech ale varovně zdvihá prst: „Takové zápasy jsou nejhorší. Od nás se nečeká nic jiného než výhra a soupeř nemá co ztratit. Já ale pevně doufám, že povinné tři body získáme a nebude to nějaké trápení."

Nejlepším receptem by pro kouče bylo brzké vedení. „Chtělo by to rychlý gól, abychom co nejdříve rozhodli a netrápili se. Samozřejmě musíme začít ze zabezpečené obrany, abychom neinkasovali nějakou lacinou branku," přeje si Rech.

V minulém vzájemném zápase jeho svěřenci excelovali a poslednímu celku tabulky nadělili na jeho ledě desítku. Na to ale musí podle Recha Rebelové „rychle zapomenout, protože zápas začíná od stavu nula nula."

Havlíčkův Brod vstupuje do poslední čtvrtiny soutěže sérii důležitých zápasů. „Čekají nás soupeři, které bychom měli porazit, a zajistit si tak co nejrychleji účast v play off," dodal Rech.