Domácí prokletí prolomeno. Hokejisté Třebíče po sérii čtyř proher na svém ledě dokázali ve včerejším 18. kole WSM ligy porazit Prostějov. Výrazně k tomu pomohl hattrickem Petr Polodna.

Na vítěznou vlnu se vrátila také Dukla, která porazila Kladno.

JIHLAVA - KLADNO 4:2

Domácí se dočkali gólu po necelých sedmi minutách, kdy první přesilovku zápasu využil Skořepa. Dukla poté měla další početní výhodu, kterou ovšem tentokrát nezužitkovala. Další zásah si schovala až na závěr třetiny, kdy jí dvoubrankový náskok zajistil Anděl, který dorazil Skořepův pokus. To ovšem nebylo vše, hned o deset vteřin později se podařilo snížit Bílkovi.

Po pár vteřinách po příchodu z kabin se vyznamenal Honzík, který skryl v lapačce Pletkův pokus. Na další gól se čekalo až do rovné poloviny zápasu, kdy se z přesilové hry prosadil znovu Bílek, a bylo vyrovnáno. V prostřední části zvonily i brankové konstrukce na obou stranách, ovšem branka už nepadla.

Ve třetím dějství začala Dukla hodně aktivně, ale Seman, Důras, Diviš, ani Skořepa ve svých šancích neuspěli. To se podařilo až Jíchovi. Jeho střela z ostrého úhlu zapadla přesně pod víko a Jihlava znovu vedla. V napínavém závěru si hosté vytvořili největší šanci z přesilové hry, ale Stachovu ráno skvěle schoval do lapačky Honzík.

Těsně před koncem utkání pak Dukle pojistil všechny tři body uklidňovací trefou Gríger.

Branky a nahrávky: 8. Skořepa (Melenovský, Důras), 19. Anděl (Skořepa, Důras), 57. Jícha (Zadražil), 60. Gríger (Důras) 20. Bílek (Stach), 31. Bílek (Stach, Rudovský). Rozhodčí: Hejduk, Bejček Reich, Štětina. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. Diváci: 2505. Třetiny: 2:1, 0:1, 2:0. Dukla Jihlava: Honzík Šafář, Štebih, Šimek, Kaláb, Zadražil, Grebenyuk, Dobrovolný Diviš, Seman, Kohout Anděl, Skořepa, Důras Jícha, Melenovský, Prokš Harkabus, Gríger, Alekseev.

TŘEBÍČ - PROSTĚJOV 4:2

Horácké Slavii zařídil vedení po osmi minutách Miškovský, který využil Zuzinovu výzvu zpoza branky. Těsný stav vydržel až do konce úvodní třetiny.

V té druhé navýšil domácí vedení Polodna, který využil přesilovou hru. To samé se ovšem o necelé tři minuty podařilo na druhé straně Illéšovi a Prostějov se dostal zpět do zápasu. Skórovat do konce druhé třetiny mohly oba týmy, ale stav se už nezměnil.

Hned v úvodu poslední části mohl vyrovnat Krejčík, ovšem Vejmelka ho vychytal. A tak udeřilo na druhé straně. Po sérii dorážek se k puku dostal Polodna a svým druhým zásahem poslal Třebíč do dvougólového trháku. Jestřábi se ovšem nevzdali. Během přesilové hry vložil šikovně hůl do Dragounovy střely Luňák a bylo to opět o jeden gól. Jenže dvacet vteřin poté znovu úřadoval hrdina večera Polodna, který zkompletoval svůj hattrick. Navýšit vedení ještě mohli Zuzin s Tomkem, ale skóre už se nezměnilo.

Branky a nahrávky: 9. Miškovský (Zuzin), 24. Polodna (Bilčík), 47. Polodna (Kusko, Holec), 55. Polodna (Kusko) 27. Illéš (Dragoun, Luňák), 55. Luňák (Dragoun, Drtina). Rozhodčí: Pražák Kreuzer, Špringl ml. Vyloučení: 6:6, navíc Bilčík (Třebíč) 25 min., Luňák a Husák (oba Prostějov) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 1730. Třetiny: 1:0, 1:1, 2:1. Třebíč: Vejmelka Štindl, Malena, Niko, Čejka, Přibyl, Bilčík Miškovský, Dolníček, Zuzin Holec, Polodna, Kusko Psota, Raška, Wasserbauer Tomek, Pokorný, Bartoň.