O budoucnosti hokeje v Třebíči napoví už čtvrteční jednání městského zastupitelstva. Vedení klubu a fanoušci netrpělivě čekají, jak se zvolení zástupci postaví k podpoře Horácké Slavie.

„Požádali jsme město o pomoc. Konkrétně o mimořádnou dotaci dva miliony, která nám byla loni zamítnuta a použita na jiné účely. Chtěli bychom, aby nám město částku dorovnalo,“ říká sportovní manažer klubu Kamil Pokorný.

„Jsem zvědavý, jestli se zastupitelé k hokeji postaví čelem. Věřím, že nás podpoří a že zapomenou na politické spory,“ apeluje Pokorný. „Nejde o zájem jednoho dvou lidí. Hokej je přece záležitost pro třebíčskou veřejnost,“ dodává šéf sportovní sekce klubu.

„Hokej k Třebíči patří, je tu populární, to nakonec potvrzuje i mezistátní zápas,“ poukazuje Pokorný na nedávný přípravný duel české reprezentace s Běloruskem, který na zimní stadion přilákal téměř pětitisícovou návštěvu.
Zatímco fanoušci jihlavské Dukly mají radost z ambiciózních plánů nového jednatele Bedřicha Ščerbana, třebíčští příznivci žijí v nejistotě.
Prvoligové áčko zatím hledá trenéry. Pokorný, který se v závěru skončené sezony ujal role hlavního kouče a přivedl tým k záchraně v první lize, říká, že by trenérská otázka mohla být vyřešena do konce tohoto týdne.

Pokorného asistent Roman Mejzlík se totiž minulý týden dohodl s jihlavskou Duklou. Tam odešel i útočník David Dolníček. Na soupisce týmu momentálně figurují jen junioři, vlastní odchovanci a hráči, na které klub uplatnil opce. „Nic bombastického nechystáme,“ tvrdí Pokorný.