Třebíč nestačila na Ústecké Lvy, Chomutov zdolal Havlíčkův Brod, který ale dvě třetiny odolával a Pirátům podlehl až v závěrečném dějství.

JIHLAVA – HR. KRÁLOVÉ 2:1 - Stav série: 1:0

Všechny znaky play off mělo první čtvrtfinálové utkání Dukly s Hradcem Králové. Rychlá hra, nesmlouvavost v osobních soubojích, jistá dávka nervozity a nevraživosti mezi hráči.

Rozhodčí tak měli hodně práce. A co víc, jihlavští hokejisté si přesilovky užívali. Hned tu první v zápase využil pohotovou dorážkou Maliník a Dukla získala tolik potřebný klid. V úvodu druhého dějství, a opět v přesilové hře, podruhé rozjásal ochozy Čachotský.
Hradec se snažil o rychlou odpověď, ale klíč k Novotného svatyni nenalezl ani při čtyřicetisekundové dvojnásobné přesilovce v závěru druhé třetiny.

Ve třetí dvacetiminutovce pokračoval útočný hokej z obou stran. Dukla nechtěla jen bránit svůj náskok, Východočeši pochopitelně pílili za zkorigováním nepříznivého stavu.

V závěrečných deseti minutách se hra postupně přestěhovala před Novotného. Domácí brankář byl ale pozorný, na hradeckých hokejkách chybělo i více přesnosti. Přesto se hosté dočkali snížení. V 57. minutě dostali opět výhodu dvojnásobné přesilovky, kterou umocnila ještě hra bez brankáře. A přesilu tří mužů v poli už hosté proměnili. Jihlavští hokejisté si však zaslouženou výhru ukrást nenechali.

Branky a nahrávky: 4. Maliník (Dobrovolný), 24. Čachotský (Filip, Hodek) – 58. Tvrdík (Koudelka, Budínský). Rozhodčí: Pavlovič, Svoboda – Beneš, Štofa. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. Třetiny: 1:0, 1:0, 0:1.
Jihlava: Novotný – Petráček, Ficenc, Jaroš, Dobrovolný, Kolafa, Malena, Kaláb – Čachotský, Filip, Hodek – Padělek, Maliník, Jeslínek – Vysloužil, Hubáček, Zeman – Krupka, Domin, Bezděk.

CHOMUTOV – H. BROD 3:1 - Stav série: 1:0

Statečně bojovali Rebelové v Chomutově. Půl zápasu se na ledě Pirátů hrálo bez branek. Až ve 33. minutě Rebelové při přesilovce čtyři proti třem Ostrčilovou ranou od modré šli do vedení – 0:1. Favorizovaní Piráti se z šoku ale rychle oklepali, a Hřebejk ve 37. minutě střelou k tyči vyrovnal.

V úvodu třetího dějství šel za katr brodský Wasserbauer a Lapšanský jeho nedisciplinovanost potrestal, čímž dostal poprvé Piráty do vedení. Definitivní rozhodnutí přišlo v 52. minutě, kdy Chomutovští hráli dvouminutovou přesilovku pět proti třem, Rutta od modré propálil vše, co mu stálo v cestě – 3:1. Na to už Rebelové nedokázali zareagovat a první vítězství v sérii si tak připsal Chomutov.

Branky a nahrávky: 37. Hřebejk (Grof), 42. Lapšanský (Procházka, Hruška), 52. Rutta (Mrázek, Gajovský) – 33. Ostrčil (Polodna). Rozhodčí: Zubzanda, Chmejkal – Gerák, Ondráček. Vyloučení: 5:10, navíc Vondráček (H. Brod) 10 minut. Využití: 2:1. Diváci: 3 077. Třetiny: 0:0, 1:1, 2:0.
Havlíčkův Brod: Suchan – Morava, Knesl, Koma, Jelínek, Protivný, Ostrčil, Blažek, Zítka – ábranský , Polodna, Švaňhal, Vondráček, Semorád, Wasserbauer, Meidl, Rytnauer, Štěpánek, Stehlík, Musil, Kostourek.

ÚSTÍ N. L. – TŘEBÍČ 5:0 - Stav série: 1:0

Vítěz základní části začal duel hodně aktivně, už v osmé minutě se dostal do vedení, které  postpuně v průběhu celého zápasu navyšoval. Třebíč se většinu zápasu pouze bránila, přesto tlaku domácích neodolala a inkasovala nepříjemný debakl.

Branky a nahrávky: 8. Alinč, 17. Roubík (Zeman), 27. Černý (Handlovský, Gureň), 29. Boháč (Treille, Alinč), 51. Pajič (Vobořil). Rozhodčí: Vampola, Hejduk – Guth, Rittich. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 2 550. Třetiny: 2:0, 2:0, 1:0.
Třebíč: Hrubec – Rangl, Dietz, Kadela, Kania, Brož, Valenta, Sobotka, Sláma – Sedláček, Dolníček, Laš – Vondráček, Dočekal, Čech – Petruška, Kaut, Látal – R. Heřman, Vítek, Přibyl.