Play off: Třebíč schytala debakl v Ústí nad Labem

Vysočina – Jedno vítězství, dvě porážky. Hokejové play off první ligy odstartovala vcelku podle očekávání. Dukla doma zdolala Hradec Králové v duelu, ve kterém byla po většinu zápasu lepší a vše se zdramatizovalo až v závěru.

28.2.2012

Ústecká šlechta v play off přejela Třebíč 5:0.Foto: DENÍK/Karel Pech

Třebíč nestačila na Ústecké Lvy, Chomutov zdolal Havlíčkův Brod, který ale dvě třetiny odolával a Pirátům podlehl až v závěrečném dějství.

JIHLAVA – HR. KRÁLOVÉ 2:1 - Stav série: 1:0

Všechny znaky play off mělo první čtvrtfinálové utkání Dukly s Hradcem Králové. Rychlá hra, nesmlouvavost v osobních soubojích, jistá dávka nervozity a nevraživosti mezi hráči.

Rozhodčí tak měli hodně práce. A co víc, jihlavští hokejisté si přesilovky užívali. Hned tu první v zápase využil pohotovou dorážkou Maliník a Dukla získala tolik potřebný klid. V úvodu druhého dějství, a opět v přesilové hře, podruhé rozjásal ochozy Čachotský.
Hradec se snažil o rychlou odpověď, ale klíč k Novotného svatyni nenalezl ani při čtyřicetisekundové dvojnásobné přesilovce v závěru druhé třetiny.

Ve třetí dvacetiminutovce pokračoval útočný hokej z obou stran. Dukla nechtěla jen bránit svůj náskok, Východočeši pochopitelně pílili za zkorigováním nepříznivého stavu.

V závěrečných deseti minutách se hra postupně přestěhovala před Novotného. Domácí brankář byl ale pozorný, na hradeckých hokejkách chybělo i více přesnosti. Přesto se hosté dočkali snížení. V 57. minutě dostali opět výhodu dvojnásobné přesilovky, kterou umocnila ještě hra bez brankáře. A přesilu tří mužů v poli už hosté proměnili. Jihlavští hokejisté si však zaslouženou výhru ukrást nenechali.

Branky a nahrávky: 4. Maliník (Dobrovolný), 24. Čachotský (Filip, Hodek) – 58. Tvrdík (Koudelka, Budínský). Rozhodčí: Pavlovič, Svoboda – Beneš, Štofa. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. Třetiny: 1:0, 1:0, 0:1.
Jihlava: Novotný – Petráček, Ficenc, Jaroš, Dobrovolný, Kolafa, Malena, Kaláb – Čachotský, Filip, Hodek – Padělek, Maliník, Jeslínek – Vysloužil, Hubáček, Zeman – Krupka, Domin, Bezděk.

CHOMUTOV – H. BROD 3:1 - Stav série: 1:0

Statečně bojovali Rebelové v Chomutově. Půl zápasu se na ledě Pirátů hrálo bez branek. Až ve 33. minutě Rebelové při přesilovce čtyři proti třem Ostrčilovou ranou od modré šli do vedení – 0:1. Favorizovaní Piráti se z šoku ale rychle oklepali, a Hřebejk ve 37. minutě střelou k tyči vyrovnal.

V úvodu třetího dějství šel za katr brodský Wasserbauer a Lapšanský jeho nedisciplinovanost potrestal, čímž dostal poprvé Piráty do vedení. Definitivní rozhodnutí přišlo v 52. minutě, kdy Chomutovští hráli dvouminutovou přesilovku pět proti třem, Rutta od modré propálil vše, co mu stálo v cestě – 3:1. Na to už Rebelové nedokázali zareagovat a první vítězství v sérii si tak připsal Chomutov.

Branky a nahrávky: 37. Hřebejk (Grof), 42. Lapšanský (Procházka, Hruška), 52. Rutta (Mrázek, Gajovský) – 33. Ostrčil (Polodna). Rozhodčí: Zubzanda, Chmejkal – Gerák, Ondráček. Vyloučení: 5:10, navíc Vondráček (H. Brod) 10 minut. Využití: 2:1. Diváci: 3 077. Třetiny: 0:0, 1:1, 2:0.
Havlíčkův Brod: Suchan – Morava, Knesl, Koma, Jelínek, Protivný, Ostrčil, Blažek, Zítka – ábranský , Polodna, Švaňhal, Vondráček, Semorád, Wasserbauer, Meidl, Rytnauer, Štěpánek, Stehlík, Musil, Kostourek.

ÚSTÍ N. L. – TŘEBÍČ 5:0 - Stav série: 1:0

Vítěz základní části začal duel hodně aktivně, už v osmé minutě se dostal do vedení, které  postpuně v průběhu celého zápasu navyšoval. Třebíč se většinu zápasu pouze bránila, přesto tlaku domácích neodolala a inkasovala nepříjemný debakl.

Branky a nahrávky: 8. Alinč, 17. Roubík (Zeman), 27. Černý (Handlovský, Gureň), 29. Boháč (Treille, Alinč), 51. Pajič (Vobořil). Rozhodčí: Vampola, Hejduk – Guth, Rittich. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 2 550. Třetiny: 2:0, 2:0, 1:0.
Třebíč: Hrubec – Rangl, Dietz, Kadela, Kania, Brož, Valenta, Sobotka, Sláma – Sedláček, Dolníček, Laš – Vondráček, Dočekal, Čech – Petruška, Kaut, Látal – R. Heřman, Vítek, Přibyl.

Autor: Jan Hammer, Karel Líbal

28.2.2012 VSTUP DO DISKUSE

Výstava v Zahrádkářském domě ve Švabinského ulici.
22

OBRAZEM: Zahrádkáři pořádají velkou jubilejní výstavu

Ve volebním obvodu Vladislav může k volební urně přijít 756 oprávněných voličů.
5

Volby ve Vladislavi: I občanský průkaz už jsme po rozpečetění urny našli

„Volím topku,“ prozradil vězeň a kuchař Mikuláš Horváth

Lesní Jakubov – Dovařil rajskou a plněnou vepřovou kapsu s opečenými bramborami. A pak už padesátiletý Mikuláš Horváth, „služebně“ nejstarší vězeň rapotické věznice, netrpělivě vyhlížel volební komisi, aby mohl do urny vhodit svůj hlasovací lístek.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Hlasování začalo, otevřelo se 1 137 volebních místností

Vysočina – Úderem páteční čtrnácté hodiny, kdy v celé zemi začaly letošní sněmovní volby, se na Vysočině otevřelo 1137 volebních místností. Voliči, kteří do nich přicházejí, mohou odevzdávat své hlasy 419 kandidátům, kteří kandidují na kandidátních listinách 24 volebních stran.

Víkend: Koná se drakiáda i setkání s čajomilcem

Třebíč - Autorské čtení, vyprávění cestovatelů, tvoření s dětmi a drakiáda. Takové jsou tipy Denku na nadcházející víkend.