Závěrečné 51. kolo měla ve středu na programu Chance liga. Hokejisté jihlavské Dukly měli už s předstihem dohráno, jelikož Kadaň se na podzim odhlásila ze soutěže. Na led tak vyjeli pouze hráči Horácké Slavie Třebíč. A ti se po porážce 4:6 vrátili z ledu Prostějova s prázdnou.

V divoké první třetině viděli diváci půltucet branek. Třebíč dostal do vedení Střondala, ale pak Hanáci třemi přesnými trefami v rozmezí čtyř minut skóre otočili – 3:1.

Hosté rychle snížili, ale osm vteřin před první sirénou opět inkasovali. Do třetí třetiny pak šel Prostějov za vedení 5:2.

Po příchodu záložníka Štohanzla jsou fotbalisté Polné (v bílém) blízko příchodu dalšího hráče z Aritmy Praha. Jejich dres totiž o víkendu oblékl stoper Martin Cseh.
Další hodně známé jméno. Dres fotbalistů Polné již oblékl bývalý hráč Klokanů

Třebíč během tří minut závěrečného dějství dokázala snížit na rozdíl jediné branky, ale při power-play inkasovala rozhodující šestou branku – 6:4.

V konečné tabulce základní části první ligy se kluby z Vysočiny srovnaly na třetím, resp. čtvrtém místě. To znamená, že si zajistily přímý postup do čtvrtfinále play-off.

Dukla Jihlava už znala jméno svého soupeře už před posledním kolem základní části. Boj o postup do semifinále svede s hokejisty pátého Přerova.

Horácká Slavia Třebíč pak vyzve po základní části šestý Sokolov. První dva zápasy obou sérií jsou na programu příští čtvrtek a pátek, oba kluby z Vysočiny začínají před vlastními diváky.

CHANCE LIGA - 51. KOLO
PROSTĚJOV - TŘEBÍČ 6:4
Branky a nahrávky: 11. Havlík (Rudovský), 13. Kloz (Jáchym, Švec), 15. Švec (Klimíček, Mrázek), 20. Beránek (Zajíc), 38. Jáchym (Rudovský, Jiránek), 60. Beránek (Havlík) – 8. Střondala, 16. Bittner (Psota), 42. Gajarský (Furch), 45. Poizl (Střondala). Rozhodčí: Skopal, Bejček – Polák, Štěpánek. Vyloučení: 4:4. Využití: 3:2. Třetiny: 4:2, 1:0, 1:2. Horácká Slavia Třebíč: Mičán – Forman, Tureček, Popela, Poizl, Zukal, Furch – Šťovíček, Bittner, Psota – Meluzín, Nedvídek, Střondala – Havlát, Gajarský, Sklenář – Zabloudil, Michálek, Lang – Krliš.