Písek byl nad síly mladíků, kteří poté ztratili dva body s Táborem

Písek, Třebíč – Dvojzápas s Jihočechy mají za sebou hokejisté Horácké Slavie. Třebíčští mladíci nejdříve v 15. kole Ligy mladšího dorostu nestačili na Písek. V následujícím klání druhé nejvyšší soutěže nedotáhli do vítězného konce důležitý zápas s Táborem, když ve třetí třetině vedli 4:2.

23.11.2016

Ilustrační foto.Foto: Jiří Mokrý

PÍSEK – TŘEBÍČ 8:3
Hostům úvodní dějství vůbec nevyšlo, a tak si domácí odnesli do šaten tříbrankový náskok. „Do zápasu jsme vstoupili vlažně. Písek nás přehrával ve všech činnostech a dal nám tři góly," mrzelo třebíčského trenéra Štěpána Oberreitera.

Jeho svěřenci se po změně stran výrazně zlepšili. „Klukům jsme o přestávce promluvili do duše, druhá třetina byla z naší strany určitě lepší a vyhráli jsme ji 2:1. Ukázali jsme si, že s tímto soupeřem můžeme hrát, když budeme trošku bruslit, budeme rychlejší na puku a zakončovat," má jasno kormidelník Horácké Slavie.

Jenže v závěrečné dvacetiminutovce opět převzal otěže zápasu Písek a čtyřmi góly vítězství zvýraznil. „Ve třetí třetině soupeř přidal a my jsme zápas dohrávali tak, abychom nedostali ještě více branek. Tato část ale dopadla v náš neprospěch. Písek vyhrál naprosto zaslouženě a výsledkem bylo osm obdržených gólů," hodnotí třebíčský kouč.
Branky a nahrávky: 16. Brož, 16. Vokoun (Januška), 20. Šuhaj (Novotný, Brož), 34. Pechlát (Novotný, Šuhaj), 42. Januška (Vokoun), 51. Řehoř (Lukeš, Řezáč), 54. Januška, 57. Januška – 34. Spilka (Průša), 35. Mojdl, 60. Spilka Rozhodčí: Poskočil – Šperl, Košatka. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 64. Třetiny: 3:0, 1:2, 4:1. Třebíč: Dobrovolný – Dvořák, Němec, Koňařík, Škrdlová, Strnad, Doležal – Spilka, Mojdl, Průša, Svoboda, Kotačka, Vedral, Šaroun, Růžička, Makovička.

TŘEBÍČ – TÁBOR 4:5 sn
Domácí tým přikládal k utkání velkou důležitost, i proto možná v úvodu hrál nervózně. „Tábor je soupeř, se kterým budeme hrát ve skupině o záchranu. První třetina byla z naší strany trošku rozpačitá," komentuje trenér Horácké Slavie Štěpán Oberreiter.
Třebíč v prostřední dvacetiminutovce o hubené vedení přišla. „Nemohli jsme se dostat do tempa a vyrovnanost pokračovala i ve druhé části," posteskl si domácí lodivod.

Po změně stran si hostitelé vypracovali dokonce dvoubrankový náskok. Jenže ani to vítězství za tři body neznamenalo. Tábor stačil ještě do třetí sirény vyrovnat. „Ve třetí třetině jsme soupeři odskočili na rozdíl dvou branek a vedli 4:2. Utkání jsme měli dotáhnout do vítězného konce, ale děláme moc chyb i v útočném pásmu a z toho pramení přečíslení, kterých soupeř využil. Dal nám dva góly a vyrovnal," mrzelo Oberreitera. O osudu zápasu rozhodovaly samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější Jihočeši.

„Penalty jsme rozjeli dobře. Náš nejlepší hráč Zdenda Vedral dal gól, ale i soupeř měl šikovné hráče, kteří nájezdy rozhodli. Je to loterie a hosté dali o branku víc," uzavřel hodnocení šéf třebíčské střídačky.
Branky a nahrávky: 17. Svoboda (Vedral), 20. Průša (Spilka), 47. Průša (Mojdl, Dvořák), 51. Vedral (Kotačka, Svoboda) – 2. Matoušek (Pauš), 30. Přivozník (Barták), 52. Lang (Přívozník), 56. Lang (Pauš, Přívozník). Rozhodčí: Dostál – Mejzlík, Roupec. Vyloučení: 0:3. Bez využití. Diváci: 60. Třetiny: 2:1, 0:1, 2:2. Třebíč: Vorčák – Dvořák, Vlk, Škrdlová, Němec, Koňařík, Spilka, Doležal, Mojdl, Průša, Růžička, Kotačka, Svoboda, Vedral, Makovička, Čtveráček.

ČSSD Vysočinu neudržela, ANO slaví vítězství

Vysočina – Vysočina už není oranžová. Zmodrala a ovládlo ji podobně jako jiné kraje hnutí ANO. Hlas hnutí ANO dalo 28,63 procent vysočinských voličů. Pro ANO jde o výrazné zlepšení oproti minulým volbám v roce 2013, kdy pro tuto stranu v kraji hlasovalo 15,89 procent voličů.

Reakce ODS: Otázka je, kam bude republika směřovat

Vysočina - S potěšení sledoval v Modrém domě v Jihlavě výsledky voleb do Poslanecké sněmovny volební štáb Občanské demokratické strany.

Krajský úřad dohlížel na klidné volby

Vysočina – Pracovníci Krajského úřadu Kraje Vysočina, kteří tradičně na volby na Vysočině dohlíželi, se během hlasování nesetkali s žádným závažným problémem nebo nedostatkem.