První hokejová liga, resp. základní část jejího letošního ročníku, spěje ke svému závěru. V sobotu měla Chance liga na programu už 49. kolo. Dukla Jihlava v jeho rámci zvítězila na ledě Kolína 5:2.

Rázný krok k zisku tří bodů učinili hokejisté Dukly již v úvodní dvacetiminutovce, kterou vyhráli 3:0. Ani v dalším průběhu zápasu se na jeho vývoji nic nezměnilo.

Celek z Vysočiny si svůj komfortní náskok dál s přehledem kontroloval a až v závěrečném dějství povolil Kolínu korigovat na konečných 2:5.

V generálce na jarní část MSFL podlehli fotbalisté Nového Města (v černém) Ústí nad Orlicí 1:3. Naopak juniorka FC Vysočina (ve žlutém) zdolala béčko Dukly 2:1.
Rozporuplné generálky. Vrchovina vybouchla v první půli, juniorka Jihlavy uspěla

Hokejisté Třebíče, kteří původně měli mít v sobotu volno, v dohrávce 40. kola vyhráli v Šumperku fotbalovým výsledkem 1:0.

O jejich bodovém importu rozhodla šestá minuta zápasu, kdy se prosadil Mlčán. Jelikož v dalším průběhu zápasu již žádná branka nepadla, dovezli si hráči Horácké Slavie rovněž tři body.

Dnes má Chance liga na programu 50. kolo. Dukla doma vyzve Šumperk, Třebíč rovněž doma Sokolov. Oba zápasy začínají v 17.30.

KOLÍN - JIHLAVA 2:5
Branky a nahrávky: 42. Král (Čáp), 51. Král – 5. Illéš (Menšík), 8. Illéš, 11. Zadražil (Kowalczyk, Havránek), 25. Menšík (Havránek, Kowalczyk), 60. Menšík (Illéš). Rozhodčí: Úlehla, Hucl – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:2. Třetiny: 0:3, 0:1, 2:1. Jihlava: Žukov – Mareš, Bilčík, Eliáš, Kowalczyk, Zeleňák, Kachyňa – Harkabus, Zadražil, Helt – Seman, Menšík, Illéš – Cachnín, Skořepa, Havránek – Juda, Čermák.

ŠUMPERK - TŘEBÍČ 0:1
Branky a nahrávky: 6. Mlčák (Zabloudil). Rozhodčí: Wagner, Svoboda – Měkýš, Vašíček. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Třetiny: 0:1, 0:0, 0:0. Třebíč: Jekel – Hunkes, Mlčák, Furch, Forman, Tureček, Poizl, Zukal – Psota, Bittner, Šťovíček – Střondala, Vodný, Meluzín – Gajarský, Nedvídek, Krliš – Sklenář, Michálek, Zabloudil.