JIHLAVA - ÚSTÍ N. L. 4:0

Snový začátek měli hokejisté Dukly ve svém prvním novoročním vystoupení. Odkaz minulosti v podobě bavlněných retro bordó dresů jako by jim vlil do krve extraligové síly. Do vedení se dostali již po 75 sekun-dách. Po přihrávce Bilčíka si Březina vybruslil někam do prostoru mezi kruhy a poprvé překonal gólmana Soukupa. Další branka na sebe nenechala dlouho čekat. Za dalších 65 vteřin viděl Čachotský před brankou Szathmáryho a klasický bek na včerejšek vysunutý na křídlo čtvrté formace propasíroval puk do sítě.

Se Slovanem dva inkasované góly zacloumaly a definitivní zmar přišel zanedlouho při jeho vlastní přesilovce. To se prosadil ostrostřelec Říha. Na tabuli svítil čas 3:31 a bylo prakticky po zápase. Severočeši se sice v 15. minutě dostali ke dlouhé přesilovce pět na tři, ale nic z ní nevytěžili. Naopak po jejím skončení ještě málem inkasovali z hole Březiny či Szathmáryho.

Ve druhém dějství padla jedna jediná branka, stalo se tak už na začátku 23. minuty. Přesilovku tentokrát hrála Dukla a svou mimořádnou formu potvrdil obránce Říha. Jeho trefa byla již třináctá v pořadí v této sezoně… Odčarovat kouzlo gólmana Svobody mohli Ústečtí ve 37. minutě, ale dvěma skvělými zákroky byla jihlavská opora proti. V závěrečné třetině se střídaly šance na obou stranách, ale ke změně skóre 4:0 nevedla žádná z nich.

Branky a nahrávky: 2. Březina (Bilčík, Anděl), 3. Szathmáry (Čachotský), 4. Říha (Březina, F. Seman), 23. Říha (Čachotský, Šidlík). Rozhodčí: Kašík Měkýš, Reich. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1 228. Třetiny: 3:0, 1:0, 0:0. Jihlava: Svoboda - Kajínek, Říha, Půža, Bilčík, Kaláb, Šidlík, Dundáček, Dobrovolný - Jergl, Skořepa, Důras - Anděl, Seman, Březina - Diviš, Zeman, Čachotský - Szathmáry, Stoklasa, Jícha.

TŘEBÍČ - FRÝDEK-MÍSTEK 2:0

Také Horácká Slavia rozhodla o svém vítězství už v první třetině, ve svém hájemství to ale měla přece jen složitější. O úvodní branku zápasu se postarali dva matadoři z elitní formace. Roman Erat nahazoval puk na Šimbochovu branku, kde se zjevil Dolníček, a šikovnou tečí otevřel skóre. O tři minuty později byl pohled na ukazatel skóre ještě radostnější. Tentokrát se v roli nahrávače objevil Psota, v roli zakončovatele pak Malec. Je pravda, že před odkrytou brankou měl trochu usnadněnou pozici.

Jak je to však občas neřešitelný problém, však ve druhé třetině ukázal frýdeckomístecký Sýkora, když nedokázal ve 29. minutě usměrnit za Vejmelkova záda vybídnutí Chmielewskiho. Za minutu se do velké šance dostal na druhé straně i Kusko, ale Kovařčík dokázal jeho střelu nohou zastavit. A do třetice: Ve 38. minutě minul odkrytou svatyni Slezanů Kristl. V závěrečné třetině pak tempo hry opadlo, hra byla nervózní. Na to doplatil podstatně více prvoligový nováček, který se vinou několika vyloučení připravil o dramatičtější závěr.

Branky a nahrávky: 14. Dolníček (R. Erat), 17. Malec (Psota). Rozhodčí: Dědek - Krátký, Šmika. Vyloučení: 1:6. Bez využití. Diváci: 1 060. Třetiny: 2:0, 0:0, 0:0. Třebíč: Vejmelka - J. Zdráhal, Niko, Bartejs, D. Mikyska, Přibyl, Lojek, Blaha - Pekr, Dolníček, R. Erat - Mrázek, Milfait, Kusko - Kristl, R. Zohorna, Jan Wasserbauer - T. Havránek, Psota, Malec Huňa.