Oslabení mladíci nestačili na Havířov

Třebíč – Jedno utkání hokejové extraligy o víkendu sehráli starší dorostenci Horácké Slavie, kteří v rámci 17. kola na domácím ledě podlehli Havířovu.

22.2.2010 1

Ilustracni foto.Foto: Jiří Mokrý

Třebíčští mladíci se v pátek měli představit ve Vsetíně, ale utkání bylo pro marodku třebíčského mužstva odloženo na 3. března. Svěřenci Štěpána Oberreitera však k sobotnímu utkání proti Panterům nastoupit museli a se dvěma obranými dvojicemi a třemi útoky zápas proti kompletnímu soupeři neustáli fyzicky.

TŘEBÍČ – HAVÍŘOV 2:5

Po bezbrankové první třetině se skóre poprvé měnilo ve 38. minutě, kdy se Panteři ujali vedení. „Čekali jsme, že to bude velice těžký zápas. Nikdo nám nic nedaruje a my jsme nastoupili s torzem hráčů,“ řekl třebíčský kouč.

Úvod závěrečného dějství patřil Horácké Slavii. Nejprve byl zahákován unikající Šulc a tento faul z trestného střílení potrestal domácí kapitán Danko Deveri – 1:1. Tatáž dvojice se postarala o další gól ve 47. minutě. Deveriho akci zakončil Ondřej Šulc a Třebíč rázem vedla 2:1.

Jenomže radost domácích trvala jen dvě minuty, když Havířov využil přesilovku a začínalo se znovu. Jednalo se však o sporný gól, když si hostující hráči pomohli přihrávkou rukou a sudí Petr Blecha k údivu zúčastněných diváků branku uznal.

„Přihrávku rukou jsme samozřejmě reklamovali, ale rozhodčí branku uznal a proti tomu asi těžko něco zmůžeme. Byl to sporný moment. Rozhodčí nám to vysvětlil tak, že prvně puk tečoval hráč soupeře, pak náš hráč a potom přišla gólová dorážka,“ uvedl ke spornému momentu trenér Třebíče.

Panteři znovu udeřili v 51. minutě a ujali se vedení. Oslabení Horáci na zvrat neměli dost sil a v rozmezí 53. a 57. minuty dvakrát inkasovali. Nejprve se prosadil hostující Dominik Suchý a na konečných 2:5 upravil Jan Pasker.

„V poslední třetině, i když jsme o gól prohrávali, jsme se zvedli, ale síly nám docházely velmi rychle. To bylo jasně vidět, když ti kluci byli všude o krok pozadu a z toho pramenily inkasované branky,“ smutnil třebíčský lodivod.

„Soupeř hrál na tři obrany a čtyři útoky, zatímco my jsme měli dvě obrany i s Robotkou z mladšího dorostu. Kluci hráli po zdravotních problémech, takže pokud jsme stačili fyzicky, tak jsme byli vyrovnaný soupeř. Nám chybělo sedm hráčů základní sestavy, a tak se nám rozsypaly všechny lajny.

Kompaktnost tam chyběla. Hokej se hraje na góly. Soupeř jich dal pět a my pouze dva,“ pokračuje šéf třebíčské lavičky.

„Je to škoda, protože kluci si zasloužili aspoň ten bodík, když jsme na výhru neměli dostatek sil,“ uzavřel hodnocení trenér Horácké Slavie.

Branky a nahrávky: 43. Deveri, 47. Šulc (Deveri) - 38. Číp (Miczek), 49. Čavoj, 51. Čavoj (Čintala), 53. Suchý (Pasker), 57. Pasker. Rozhodčí: Blecha - Doležálek, Novák. Vyloučení: 4:5, navíc Kasperlík (HAV) 10 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 85. Třetiny: 0:0, 0:1, 2:4. Třebíč: Dusík - Peroutka, Pálka, Robotka, Dobrovolný - Šulc, Donutil, Deveri - Caudr, Weiss, Stromecký - Vondráček, Horký, Nechvátal – Mašek.

22.2.2010 VSTUP DO DISKUSE 1

Třebíčští dorostenci padli v sousedském derby

Mladíci Horácké Slavie pelhřimovské Medvědy vůbec nešetřili

Jak odpovídali politici ve vysočinském Deník-Busu

Vysočina - Přinášíme vám vyplněný dotazník politických špiček z Vysočiny. Takto politici odpovídali na naše otázky v Deník-Busu před volbami v pátek 13. října.

Politika není kamenolom, aby ji museli dělat jen muži, říká jednička Zelených

Vysočina - Jedinou květinou mezi trny na Vysočině je jednička kandidátky Zelených Veronika Hana Konvalinková.

Lipník zvítězil už popáté v řadě

Třebíčsko – Boj o špici se vyrovnal. Vedoucí Třebelovice prohrály v Chlístově a jejich náskok na čele tabulky okresního přeboru se po 11. kole ztenčil na bod. Ten na lídra chybí Přibyslavicím, které uspěly na hřišti fotbalistů rezervy Jemnicka. Nejlepší formu má v současné době Lipník, který naplno bodoval už pětkrát v řadě a posunul se na čtvrté místo.

OD SOUSEDŮ: Na tahu Jihlava - Havlíčkův Brod se zranilo čtrnáct lidí

Vysočina - Hlavní silniční tah z Havlíčkova Brodu do Jihlavy se stal v pondělí kritickým místem. Během jediného dne tam došlo ke dvěma vážným dopravním nehodám. Zranilo se při nich 14 lidí.