Hosté doplatili na výbornou formu domácího AZetu, který vyhrál šesté utkání z posledních sedmi odehraných a také na vlastní marodku.

Ta Horáckou Slavii provází po celou sezonu, při odjezdu na sever Moravy však byla ještě o poznání zřetelnější. Trenér Pokorný totiž musel oželet hned devět hráčů základní sestavy v čele s Malenou, Ranglem či Dolníčkem. „Dokonce jsme museli do obrany nasadit útočníka," připomněl třebíčský kouč na webových stránkách klubu další z Přibylových startů v defenzivě.

Přes všechny problémy podala Třebíč v Havířově dobrý výkon. Se soupeřem, kterého hnal dav dvou a půl tisíc fanoušků, hrála vyrovnanou partii, dokonce ho přestřílela, na body to však nestačilo. Křivohlávek sice ještě na úvodní trefu domácích našel odpověď, na další dva zásahy už však Horácká Slavia zareagovat nedokázala.

„Domácí jsme v první třetině pustili do dvou šancí a oni jednu využili. Ve druhé třetině jsme vyrovnali, byli jsme 15 minut lepší, ale pak přišel další nedůraz před naší brankou a domácí šli zase do vedení," komentoval průběh zápasu Pokorný.

Přestože si jeho tým domů nevezl ani bod, měl pro hráče pouze slova uznání. „Odjíždíme se vztyčenou hlavou," prohlásil. „Přes malý počet hráčů jsme v sobě dokázali najít síly a rvali jsme se o výsledek až do konce. Chyběl nám však větší důraz v zakončení. I přes porážku nemám hráčům co vytknout," doplnil.

Nevyšla třetí třetina

Také ve třetím utkání mezi Šumperkem a Havlíčkovým Brodem se zrodil výsledek 4:2. Poprvé v sezoně se však z bodů radoval tým z podhůří Jeseníků.

Dvě třetiny bylo k vidění naprosto vyrovnané utkání. Po čtyřiceti minutách svítilo na tabuli skóre 2:2 a rozhodnutí přišlo až v závěrečné části, kdy domácím vystřelili body Tesařík a Brunec. Rebelové tak poslední dvacetiminutovku ztratili už potřetí v řadě.

„Říká se, že statistika nuda je, má však cenné údaje. My se na to musíme zaměřit, koncentrovat se a vrátit se vzadu k jednoduché hře, která nám přinášela úspěch," hledal nápravu asistent trenéra Mičky Richard Cachnín.

Týmu z Kotliny se pomalu ale jistě začíná vzdalovat první trojice, Rebelové však na tabulku nekoukají. „My jdeme zápas od zápasu a chceme do Vánoc posbírat co nejvíce bodů," uzavřel Cachnín.

JIHLAVA - ÚSTÍ N. L. 9:3

Branky a nahrávky: 2. Vysloužil (Velecký), 24. Důras (Hubáček, Haluza), 31. Čachotský (Malec, Krupka), 34. Malec (Čachotský, Krupka), 35. Hubáček (Důras, Haluza), 35. Prokš (Mikeš, Čáchotský), 38. Prokš z trestného střílení, 46. Čachotský (Malec, Krupka), 53. Prokš (Štebih, Čáp) - 34. Boháč (Hanzl, Černý), 35. Vávra, 42. Baránek (Boháč, Hanzl). Rozhodčí: Jeřábek - Adamec, Poruba. Vyloučení: 6:10. Využití: 2:0. Diváci: 1523. Třetiny: 1:0, 6:2, 2:1. Jihlava: Rittich - Dobrovolný, Zadražil, Mocek, Podlipnik, Čáp, Kotvan, Štebih - Čachotský, Mikeš, Prokš - Důras, Hubáček, Haluza - Velecký, Vysloužil, Kuřítko - Krupka, Malec.

HAVÍŘOV - TŘEBÍČ 3:1

Branky a nahrávky: 5. Maruna (Šlahař), 35. Klimša (Haas), 57. Sztefek (Pechanec) - 22. Křivohlávek (Dlapa). Rozhodčí: Mrkva - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 2444. Třetiny: 1:0, 1:1, 1:0. Třebíč: Falter - Dietz, Bilčík, Peroutka, Dujsík, Dlapa, Přibyl - Laš, Nahodil, Vondráček - Křivohlávek, Mikeska, Čuřík - Waserbauer, Kaut, Kadela - Čech.

ŠUMPERK - H. BROD 4:2

Branky a nahrávky: 20. Dudáš (Moskal, Staněk), 24. Haas (Plášek, Sedlák), 55. Tesařík (Okál), 59. Novotný (Moskal, Staněk) - 16. Drtina (Havel, Polodna), 36. Havel (Polodna). Rozhodčí: Blecha - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:2. Diváci: 862. Třetiny: 1:1, 1:1, 2:0. Havlíčkův Brod: Šindelář - Drtina, Kolafa, Vágner, Zítka, Korím, Semrád Číp, Polodna, Havel - Říha, Kadlec, Petruška - Maliník, Stach, Dvořáček - Milfait, Stehlík, Berger Chlubna.

LITOMĚŘICE - OLOMOUC 1:3

Branky: 9. Matai - 42. Knotek, 54. Řípa, 60. Pekr. Rozhodčí: Schmejkal - Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 1280. Třetiny: 1:0, 0:0, 0:3.

BENÁTKY N. J. - MOST 4:0

Branky: 4. Klimt, 23. Pabiška, 33. Kica, 37. Bárta. Rozhodčí: Talpa Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 6:7, navíc Šimek 10 minut, Niko 5 minut a do konce zápasu Pavelka 10 minut, Szabo 5 minut a do konce zápasu. Využití: 1:0. Diváci: 198. Třetiny: 1:0, 3:0, 0:0.

KADAŇ - Č. BUDĚJOVICE 0:1 sn

Branka: rozhodující nájezd Skuhravý. Rozhodčí: Petružálek Beneš, Krátký. Vyloučení: 2:3, navíc Skuhravý (České Budějovice) 10 minut. Bez využití. Diváci: 320. Třetiny: 0:0, 0:0, 0:0 0:0.

BEROUN - ML. BOLESLAV 1:7

Branky: 28. Babka - 10., 41. a 51. Nouza, 26. Ovčačík, 28. Kurka, 42. Demel, 52. Broš. Rozhodčí: Svoboda - Šperl, Zíka. Vyloučení: 6:3, navíc Žabka (Mladá Boleslav) 10 minut a do konce zápasu. Bez využití. Diváci: 300. Třetiny: 0:1,1:2, 0:4.