Zkušený forvard, který měl tým plný mladíků táhnout, se bez fanfár vrátil do Mostu. Se severočeským klubem se vedení Třebíče domluvilo na jeho hostování do konce sezony. „Dopadlo to tak, jak to dopadlo. V Třebíči měli nějakou představu, čekali ode mě víc.

Asi jsem jejich představy nenaplnil,“ říká hráč po nucenémodchodu. „To k hokeji patří. Ale působení v Třebíči určitě beru pozitivně. Mám zase další zkušenost do života. Zase jsem poznal jiný kraj a jiné lidi,“ podotýká s nadhledem.

Oliverius v devětadvaceti zápasech s hvězdou na dresu nasbíral 15 bodů (9+6). Jenže během posledních 10 kol si připsal jen dva body.

„Výsledky z minulých let jsem měl lepší,“ uznává forvard. „V Třebíči je dost nezkušený mančaft, je tam spousta mladých kluků. V posledních zápasech se nedařilo vůbec nikomu,“ uvádí na svou omluvu.

Zpátky na sever

Teď je zpátky na severu Čech. V klubu, který loni skvělými výkony dotáhl k postupu do první ligy. Tehdy se stal s 55 body (17+38) druhým nejproduktivnějším mužem třetí nejvyšší soutěže. K nim přidal ještě dalších 21 bodů (8+13) v důležitém play off. V létě se ovšem jeho mateřská Mladá Boleslav dohodla s Třebíčí a Oliverius putoval na Vysočinu. Svůj staronový klub před měsícem paradoxně potopil rozhodujícím gólem. „Vedení Mostu mi to na schůzce s nadsázkou připomnělo,“ usmíval se Oliverius, který vstřelil druhý třebíčský gól při výhře Horácké Slavie 4:1 na mosteckém ledě. Byl to poslední Oliveriusův gól a poslední výhra jeho bývalého týmu. Z Vysočiny nezmizel ve zlém. „S několika klukama jsem v kontaktu. Budu je sledovat a fandit, aby uhráli předkolo play off.“

V Třebíči bydlel Oliverius jako slaměný vdovec na hotelu a domů do Ústí nad Labem se podíval jen jednou za čas.

Proto jej těší to, že je zase blíž manželce. „Po tréninku jsem za půl hodiny doma,“ libuje si. Během kariéry už vystřídal osm klubů včetně Litvínova a Karlových Varů. „Už bych se rád někde usadil na delší dobu, abych nemusel pořád cestovat,“ dodal hokejový „turista“.

V zeleném mosteckém dresu nastoupí už v sobotu ve Vrchlabí.