Svěřenci trenéra Josefa Palečka, který pro druhý zápas povýšil do role hlavního kouče, protože Alois Hadamczik tým opustil kvůli problémům se zuby, vlétli do utkání stejně jako v Třebíči.

„Hráči k zápasu přistoupili s respektem a plným nasazením. Nic nepodcenili ani pod dojmem předchozí vysoké výhry,“ pochvaloval si Paleček.
Češi tentokrát vedli 2:0 už v čase 4:14, i když úvodní gól Koukala sudí uznali až po uplynutí třiceti vteřin čistého času a konzultaci s brankovým rozhodčím.

Čtyři góly v přesilovkách

Na další změnu skóre čekal našlapaný stadion do poloviny utkání, kdy se po parádním úniku v oslabení a střele do víka podruhé zapsal mezi střelce Netík. Limit dvou gólů na třetinu potom v početní převaze splnila důrazná dvojice Cetkovský, Jánský.

Běloruská gólmanská jednička Milčakov vydržela o den dříve v Třebíči v brance jen do 25. minuty. Tentokrát jej kolega Maljutin vystřídal „až“ ve 48. minutě, kdy jej vyhnal na střídačku nekompromisní přesilovkovou trefou Rolinek.

Jenže ani náhradníka Maljutina čeští hokejisté nešetřili: Straka a Hrabal v dalších početních výhodách upravili už na 7:0.
Trenér Paleček si pochvaloval právě zlepšené využití přesilovek. Běloruské brankáře pokořili hráči v bílých dresech v početní výhodě hned čtyřikrát. Navíc se jim dařila i hra v oslabení. Ubránili všech šest přesilovek soupeře, a navíc v jedné z nich skóroval Netík, hlavní hvězda zápasu.
Hosté už se zmohli jen na čestný úspěch. Kopřivu překonal po závaru mladík Kukuškin.

Americký kouč ve službách Bělorusů Curt Fraser vítězům sportovně pogratuloval. „Pro nás byly oba zápasy dobrou zkušeností a prověrkou. Spousta našich hráčů hrála na této úrovni na mezinárodní scéně poprvé. Za dva roky by mohli hrát za naše první mužstvo stabilně,“ řekl rodák z Ohia.