Třebíč začala hodně špatně a už po půlminutě prohrávala! Chlán našel prostor mezi lapačkou a Jekelovým tělem, a bylo to 0:1. Naštěstí Horácká Slavia zareagovala bleskově. Po pravém křídle pláchl Ferda, který z velkého úhlu nachytal Štůralu. Poté domácí potvrdili, že jim jdou přesilové hry. Bittner šikovnou tečí dokonal obrat. Důsledný Nedvídek poté ještě zvýšil na 3:1.

Solidní byla z třebíčské strany i druhá část, která se hrála nahoru dolů a nebídla několik šancí. Do černého ale zamířil jako první Laš, který také využil početní výhodu. Prostějov poté snížil, hodně šťastnou trefu měl na svědomí „fotbalista“ Divíšek, který lehce kopl puk za Jekelova záda. Ale Laš byl při chuti a nedal soupeři prostor, aby zápas zdramatizoval. Jeho přesná střela k tyči domácí uklidnila.

Basketbalové utkání mezi TJ Třebíč a BBK Blansko.
Tenhle vlak nestaví. Třebíč válcuje soupeře

V závěru zápasu plály na ledě emoce, byla vidět i nejedna roztržka, ale gól žádný. A to Třebíčským nevadilo. Tři důležité body zůstaly doma.

TŘEBÍČ – PROSTĚJOV 5:2

Branky a nahrávky: 2. Ferda (Malec), 5. Bittner (Nedbal), 11. Nedvídek (Vodný), 30. Laš (Szathmáry, Nedvídek), 33. Laš (Bittner, Krenželok) – 1. Chlán (Pochobradský, Jandus), 31. Divíšek (Nouza). Rozhodčí: Skopal, Valenta – Polák, Kleprlík. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. Diváci: 1200. Třetiny 3:1, 2:1, 1:0. Třebíč: Jekel – Szathmáry, Krenželok, Nedbal, Čejka, Furch, Kowalczyk, Padrnos – Šťovíček, Nedvídek, Vodný – Psota, Bittner, Laš – Ferda, Václavek, Malec – Havránek, Tadeáš Král, Michálek.