Všichni aktéři derby se po jeho skončení shodli na tom, že o výsledku se rozhodlo hned v úvodu duelu. „První třetina nám utekla. Ve zbytku utkání jsme byli lepší, bohužel jsme dali jenom jeden gól. To se pak těžko vozí body," krčil rameny třebíčský kouč Jiří Mička. „Měli jsme výborný vstup do utkání, ale pak jsme přestali být aktivní," přidal se domácí asistent František Zeman.

Dukla po předchozích nezdarech vlétla na Třebíč velice aktivně, a byla po zásluze odměněna. Nejprve dravý průnik po pravém křídle zakončil nekompromisní bombou David Březina, v první přesilovce utkání pak vedení Jihlavy stvrdil Tomáš Harkabus. „Tyto situace mám rád, už jsem z nich dal několik branek," culil se po utkání spokojený Březina, který v brejku před svým zásahem mohl volit i přihrávku na najíždějícího spoluhráče. „Viděl jsem ho, ale zvolil jsem raději střelu. Jsem rád, že jsme konečně vyhráli, navíc v derby proti Třebíči, to se cení," radoval se jihlavský křídelník, který nastoupil teprve do třetího zápasu v sezoně.

Na prohrané první dějství reagovali Horáci mohutnou ofenzivou, která trvala prakticky zbývajících čtyřicet minut. Jenže hosté zahazovali i ty nejvyloženější šance, několikrát jim zkazil chuť do hokeje fantastickými zákroky brankář Jakub Škarek. „Třeba ten jeho zákrok betonem ve třetí třetině! Tam už jsem viděl gól," uznale pokýval hlavou Mička.

Nápor Třebíče gradoval ve třetí dvacetiminutovce. „Oni už pak v podstatě jenom vyhazovali puky ze třetiny," všiml si hostující kapitán David Dolníček. Jenže i v těžkých okamžicích mohli domácí rozhodnout.

V jednom z oslabení ujel Skořepa, ale v úniku si neporadil i s na druhé straně výborně chytajícím mladíkem Karlem Vejmelkou. Místo 3:0 to za chvíli bylo 2:1. V přesilovce uklidil puk za Škarkova záda Dolníček. „Já jsem vlastně jenom dorazil nepovedenou střelu. Ostatní střely nám ale pochytal jejich gólman," mrzelo úspěšného střelce.

Třeskuté derby gradovalo v závěru, kdy stoupaly i emoce. Duel se dohrával ve čtyřech, domácí přežili další šance Třebíče, v předposlední minutě ale netrefili prázdnou branku při power-play protivníka.

Zápas tak skončil nejtěsnější výhrou Dukly. „Prospali jsme začátek, nefungovala nám obrana. Potom jsme se snažili stav zvrátit, ale nelétalo nám to tam. Za tu první třetinu si Jihlava vítězství zasloužila," uzavřel bitvu Dolníček.